هنر درمانی یا art therapy چیست؟

شاید باور این مطلب امروزه کمی عجیب بنظر رسد که یکی از مهمترین روش های درمانی بیماری هایی همچون افسردگی و آلزایمر , یادگیری هنرهای تجسمی و استفاده از هنر درمانی است.در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با هنر درمانی یا همان art therapy آشناکنیم.در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه ما باشید

1.هنر درمانی یا همان (art therapy) چیست؟

2.هنر درمانی(art therapy) در درمان چه بیماری هایی موثر است؟

3.هنر درمانی چه مزیت هایی برای انسان دارد؟

4.آیا برای هنردرمانی حتما می بایست به پزشک و مشاور مراجعه نمود؟

5.آیا هنر درمانی در درمان افسردگی می تواند بهترین گزینه باشد؟

هنردرمانی (art therapy)

فرقی نمی­کند که شما خود اثر هنری خلق کنید یا به مشاهده­­ی یک اثر هنری بپردازید و از آن لذت ببرید, هنر برای بسیاری از مردم یک فعالیت آرامش­بخش و الهام­بخش است. اگرچه هنر، فوائد بخصوصی نیز دارد که فرای آرام­بخشی و لذت است. پژوهش­ها نشان می­دهد که هنر درمانی(art therapy) می­تواند در درمان بعضی موارد مثل افسردگی، اضطراب، استرس­های پس از آسیب روانی وحتی بعضی فوبیاها بسیار بااهمیت باشد.

 هنر، شیوه­ی فوق العاده­ای برای بیان احساسات، بدون کلام است. احساسات پیچیده را سامان داده و در انسان احساس آرامش ایجاد می­کند. در این مقاله نگاه نزدیک­تری به هنردرمانی(art therapy) خواهیم داشت و راجع به فوائد سلامت روانی آن صحبت می­کنیم. با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید تابلوهای نقاشی کلاسیک و مدرن همراه باشید

هنردرمانی چیست؟

هنردرمانی (art therapy) را می­توان به چندین روش تعریف کرد اما ساده­ترین راه تعریف آن این است: عملکرد هنرهای تجسمی به شیوه­ی درمانی. لزومی ندارد برای بهره بردن از مزایای درمانی هنر حتما به مشاور رجوع کنید. فعالیت­های بی شمار ساده­ای وجود دارد که شما می­توانید در خانه امتحان کنید مثل دفترچه هنری، طراحی، ساخت کلاژ و مجسمه سازی با گل رس و غیره. اهمیتی ندارد که چه مدیایی را انتخاب می­کنید. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما هنگام استفاده از آن احساس راحتی کنید.

اگرچه مشاوره­ی یک متخصص مزایای خود را دارد زیرا یک متخصص می­تواند چنین فعالیت­هایی را بر اساس نیاز شما سامان دهد. اگر چنین فعالیت­هایی به شکل گروهی انجام شود تاثیر فوق العاده ای در ساخت ارتباطات سالم با سایر مردم خواهد داشت که اگر در حال مبارزه با افسردگی هستید بسیار مفید خواهد بود. نکته­ی مهم این است که شما باید زمانی هنردرمانی(art therapy) را امتحان کنید که آن را بخواهید. بیان احساسات خود از طریق هنر می­تواند آشکار کننده­ی افکار و احساسات درونی شما باشد و گاهی اوقات به اندازه­ی صحبت کردن دردناک. بنابراین اگر فکر می­کنید که هنوز آماده­ی امتحان نیستید مشکلی نیست.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه ما باشید.در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف art therapy یا همان هنر درمانی می پردازیم.با ادامه مقاله هنر درمانی با ما همراه باشید.

چه کسی باید هنر درمانی(art therapy) را امتحان کند؟

هرکسی که احساس می­کند تحت فشار این جهان پرجنب و جوش قرار دارد باید هنر درمانی(art therapy) را امتحان کند. خلق آثار هنری به شما فرصت ایستادن و بررسی مواردی که احتمالا باعث آزار شماست را می­دهد. هنردرمانی سلامت روانی افرادی که با اعتیاد، اضطراب، بیش­فعالی، مرگ و از دست دادن عزیزان، فراموشی، افسردگی، اختلال خوردن، بیماری­های جسمی، اختلال استرسی پس از آسیب روانی، تروما و مشکلات موجود در رابطه و… درگیر هستند را بهبود می­بخشد.

از آنجایی که تمرکز بر فرآیند است نه نتیجه بنابراین در هنردرمانی قرار نیست هنرمند بزرگی شوید بلکه قرار است معنا و مفهوم زندگی خود را بیابید. تنها چیزی که نیاز دارید میل به تجربه است.اگر دوست دارید تا جدید ترین تکنیک های نقاشی و طراحی را یادبگیرید با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.ما در این سایت با جدیدترین و به روز ترین تکنیک هایی برای آموزش نقاشی و طراحی در خدمت شما هستیم.با ما در ادامه مقاله بررسی هنر درمانی یا همان art therapy همراه باشید.

فوائد بهداشت روانی هنردرمانی(art therapy)

هنر درمانی (art therapy)می­تواند به عنوان مکملی در کنار درمان­های روانی سنتی به کار برده شود. هدف اصلی، مدیریت رفتار، سامان دادن احساسات، کاهش استرس و اضطراب و افزایش اعتماد به نفس است.

خودشناسی: خلق اثر هنری می­تواند به شما در شناخت احساساتی که در ضمیر ناخودآگاه پنهان شده, کمک کند.

عزت نفس: فرآیند آن می­تواند به شما احساس کامیابی دهد که در بهبود اعتماد به نفس و ارزش دهی به خود بسیار با ارزش است.

رهایی احساسات: بزرگترین فایده­ی هنردرمانی(art therapy) این است که یک راه خروجی سالم برای بیان احساسات و بیرون ریختن ترس­هایتان می­شود.گاهی نمی­توان احساسات پیچیده مانند غم و عصبانیت را با کلام ابراز کرد. زمانی که شما در بیان احساسات خود ناتوان هستید اما می­خواهید احساسات خود را بیرون بریزید خلق اثر هنری به شما کمک می­کند.

تنش زدایی: مقابله با اضطراب و افسردگی یا ضربه احساسی می­تواند به لحاظ روحی و جسمی برای شما استرس­زا باشد. می­توان از خلق اثر هنری برای تنش­زدایی و آرامش ذهن و بدن استفاده کرد.

نقاشی یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین هنرهای تجسمی است.اگر قصد یادگیری نقاشی و طراحی توسط برترین اساتید نقاشی کشور را به صورت آنلاین و در قالب فیلم های آموزش نقاشی و طراحی دارید با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی کشور و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

آیا برای هنردرمانی نیاز به استعداد خاصی داریم؟

بسیار مهم است که بدانید برای استفاده از هنردرمانی نیازی به داشتن استعداد هنری ندارید. انسان ذاتا خلاق است و هرانچه که شما باید انجام دهید اتمام موفقیت آمیز هنردرمانی و صداقت نسبت به خود و احساساتتان است. زمانی که خلاقیت درون خود را آزاد کردید هنرمند درون شما بیدار می­شود.

مطالعات نشان می­دهد خلق اثر هنری باعث رها شدن دوپامین می­شود. این ماده­ی شیمیایی زمانی که ما کاری لذت­بخش انجام می­دهیم آزاد می­شود و باعث می­شود احساس خوشحالی بیشتری کنیم. اگر در حال مبارزه با اضطراب و افسردگی هستید افزایش سطح این پیام­رسان عصبی می­تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید.

متخصصان بهداشت روان بر سر فوائد بیشمار هنردرمانی از افزایش عزت نفس گرفته تا فراهم کردن شیوه­ای امن برای بروز احساسات شما و حس داشتن کنترل بر زندگی خود و کمک به شناخت و درک بهتر خود توافق نظر دارند. در طی فرآیند خلق اثر هنری وارد سفری خودشناسی می­شوید که به شما در حذف موانع احساسی و یادگیری ارتباط با خود و دیگران کمک می­کند.

خب تا اینجا کلیه موارد مرتبط با هنر درمانی مورد بررسی قرار گرفت.در این مقاله به بررسی روش های درمانی برخی از بیماری ها با استفاده از هنردرمانی پرداخته شد و مشاهده شد در جهان امروزی هنر چه نقش شگرفی در درمان بسیاری از بیماری می تواند داشته باشد.اگر قصد یادگیری نقاشی و طراحی را دارید با ما در بزرگترین گالری آنلاین نقاشی کشور با برترین فیلم های آموزش نقاشی و طراحی و فروش زیباترین تابلوهای نقاشی همراه باشید

برترین فیلم آموزش نقاشی و طراحی در کشور

اگر قصد ورود به دنیای هنر را دارید پیشنهاد ما به شما یادگیری و آموزش هنر نقاشی است.ما یکی از برترین و با کیفیت ترین پکیج های آموزش نقاشی و طراحی کشور را در قالب فیلم های آموزش نقاشی برای شما عزیزان آماده کرده ایم.شما عزیزان به راحتی و با کمترین هزینه می توانید تکنیک های برتر نقاشی و طراحی را آموخته و در طراحی های خود از آن استفاده نمایید.با بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن و تابلوهای نقاشی کلاسیک در خدمت شما عزیزان هستیم

فیلم آموزش نقاشی و طراحی فرحناز پناه

فیلم آموزش جامع طراحی شامل تدریس کلیه تکنیک ها واصول مقدماتی و مهم در هنر طراحی است.همانطور که می دانید نقاشی و طراحی از جمله مهمترین هنرهای تجسمی به شمار می آیند.بسیاری از هنرجویان علاقه مند به دنیای طراحی به دلیل هزینه های بسیار بالای کلاس های نقاشی و طراحی و همچنین نبود این محیط های آموزشی در بسیاری از شهرستان های کشور نمی توانند در دوره های آموزش نقاشی و طراحی شرکت کنند و از این رو مهارت بسیاری از این عزیزان در اثر بسیاری از محدودیت های گفته شده شکوفا نمی شود.شما عزیزان با تهیه این فیلم آموزشی می توانید به تمامی تکنیک های برتری که در طراحی اشیا و نقاشی های حرفه ای استفاده می شود دست یابید.

محتوای فیلم آموزش مقدماتی طراحی :

در این فیلم آموزشی دو مبحث بسیار مهم در طراحی تحت آموزش قرار گرفته است :

1.مبحث خطوط صاف و کاربرد خطوط راست در طراحی

2.مبحث منحنی ها و کاربرد آن در شکل گیری طراحی اشیا

در این مجموعه جامع آموزشی کلیه مباحث هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری پیاده سازی شده و تمامی  فیلم های آموزشی در لابراتور شخصی استاد فرحناز پناه ضبط و رکورد شده است.

ویژگی های پکیج جامع آموزش نقاشی و طراحی :

مدت زمان این مجموعه آموزشی : 3 ساعت (180 دقیقه)

کیفیت پخش فیلم : فرمت پخش HD

نحوه دریافت فیلم : به صورت لینک دانلود

حجم دانلود فیلم آموزشی : 1GB

حاصل دوره :

با گذراندن این دوره آموزشی قادر هستید تا به اوج مهارت در طراحی پایه و استفاده خطوط صاف و منحنی ها در شکل گیری اشیا دست یابید.منحنی ها و خطوط صاف از جمله مباحث بسیار مهم در هنر طراحی و نقاشی هستند.

سوالات متداول هنرجویان گرامی :

1.آیا دوره های متوسط و پیشرفته طراحی نیز از  فرحناز پناه وجود دارد ؟
بله.پس از گذراندن دوره مقدماتی و آشنایی با مباحث مقدماتی و اصول طراحی اولیه طراحی شما عزیزان می توانید از آموزش های دوه های متوسط که مباحثی همچون حجم و روانشناسی رنگ ها و کارگاه های پیشرفته عملی طراحی است استفاده نمایید.

2.آیا از این محصولات می توان در تبلت و یا گوشی همراه استفاده نمود ؟
بله شما عزیزان در تمامی device های خود نظیر تبلت و موبایل بدون مشکل می توانید از این مجموعه آموزشی استفاده نمایید.هیچ محدودیتی برای استفاده از این مجموعه در کامپیوترها در نظر گرفته نشده است و شما عزیزان به راحتی می توانید از این مجموعه در تمامی device ها استفاده نمایید

3.آیا مجموعه آموزش جامع طراحی تنها شامل مباحث تئوری است ؟
خیر.در ابتدا کلیه مباحث و تکنیک های مقدماتی طراحی تدریس شده و در پایان هر قسمت یک کارگاه عملی از همان مبحث آموزشی به صورت کاملا عملی آورده شده است.شما عزیزان در این مجموعه آموزشی با 4 کارگاه کاملا عملی با موضوع مباحثی همچون آموزش خطوط راست و منحنی ها و کاربرد آن ها در طرح های عملی آشنا خواهید شد

4.آیا این مجموعه آموزشی رو می توانم به صورت DVD فیزیکی نیز داشته باشم؟
خیر.شما عیزان تنها از طریق لینک دانلود می توانید مجموعه آموزش جامع نقاشی و طراحی مقدماتی استاد فرحناز پناه را تهیه نمایید

مدرس دوره:

مدرس این فیلم آموزشی  فرحناز پناه هنرمند اصیل و چهره ای نام آشنا در عرصه فرهنگ و نقاشی کشور با سابقه تدریس 30 سال می باشد.ایشان در طول دهه گذشته کلاس های حضوری بسیار زیادی در زمینه طراحی های خلاقانه و آموزش نقاشی با پاستل برگزار کرده اند.ایشان دارای نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور بوده و هنرجویان بسیاری در کلاس های آموزش نقاشی و طراحی ایشان با دنیای حرفه ای نقاشی و طراحی آشنا شده اند.از ایشان تا کنون 4 مجموعه کتاب نقاشی به چاپ رسیده است

تکنیک های طلایی نقاشی با رنگ و روغن

آموزش تکنیک های نقاشی با رنگ و روغن در این مقاله قصد داریم تا تکنیک های برتر نقاشی با رنگ و روغن را بررسی کنیم.همانطور که می دانید بسیاری از علاقه مندان به هنر اصیل نقاشی در ابتدا نمی دانند که در کدامیک از مدیوم های نقاشی بایستی وارد شوند.پیشنهاد ما برای این عزیزان...

 فرحناز پناه

استادفرحناز پناه فعالیت خود را در زمینه نقاشی و طراحی از سال 1365 آغاز کرد و تاکنون بیش از 8 نمایشگاه جمعی و 12 نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است.فرحناز پناه را می توان هنرمندی اصیل و صاحب سبک در زمینه های مختلف نقاشی و طراحی معرفی نمود.آموزش نقاشی و تدریس ایشان در زمینه طراحی های خلاقانه از اصلی ترین فعالیت های فرحناز پناه در طول سالیان اخیر بوده است.ایشان صاحب سبکی خاص در زمینه نقاشی با پاستل می باشد و مجموعه آثار نقاشی های ایشان در 4 جلد کتاب با عناوین زیر از انشترات سرزمین اهورایی به چاپ رسیده است:

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 1 | کتاب ابریشم و آب

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 2 | کتاب ابر , باد , خاک , آتش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 3 | کتاب به آفرینش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 4 | کتاب حلقه خورشید

 

فرحناز پناه

مجموعه کتاب های نقاشی فرحناز پناه

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
error: Content is protected !!
× پشتیبانی آنلاین(Whatsapp)