در این مقاله به بررسی دقیق هنر درمانی و تاثیرات هنر درمانی در بهبود و درمان بسیاری از بیماری روانی انسان می پردازیم.در این مقاله هنر درمانی یکی از برترین روش های درمان بسیاری از بیماری های روانی انسان همچون بیماری چند شخصیتی یا همان اسکیزوفرنی معرفی شده است.تحقیقات گسترده ای در دنیا در رابطه با نقش هنر درمانی در درمان بسیاری از بیماری ها انجام شده است و آزمایش هایی که بر روی بسیاری از افراد بیمار انجام شده است همگی مثبت بوده و این نشان دهنده قدرت هنر در درمان بسیاری از بیماری ها می باشد.تاریخچه هنر درمانی و نقش هنر نقاشی در هنردرمانی مورد بررسی قرار گرفته است.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و خرید تابلو نقاشی و فروش تابلو نقاشی مدرن برجسته همراه بمانید.

هنر درمانی چیست؟

هنردرمانی (art therapy) رشته ای است مرکب از اصول هنری و روانشناسی که با استفاده از فرآیندی خلاق، آثار هنری خلق شده در روند درمان و آثار هنری شخص سوم به درمان و بهبود افراد کمک می‌کند و باعث می‌شود افراد تحت درمان خودآگاهی بیشتری داشته‌باشند، به درگیری‌های درونی حل نشده‌ خود پی ببرند و مهارت‌های اجتماعی و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. اساسا هدف هنردرمانی این است که به افرادی که در حال تجربه چالش‌های احساسی و روانشناختی هستند کمک کند تا وضعیت بهتری داشته‌باشند و سطح عملکرد خود را بهبود بخشند.یکی از جذاب ترین و بهترین روش هایی که می توانید برای بهبود شرایط برخی از بیماری هایی همچون افسردگی و یا آلزایمر استفاده نمایید نصب و خرید آنلاین تابلو دیواری برای خانه و یا محل کار خود می باشد.خرید تابلو نقاشی می تواند همواره یکی از بهترین روش های مقابله با افسردگی و آوردن شادابی و انرژی در یک محیط باشد که همین مساله نیز در موضوع هنر درمانی در چندین مقاله اثبات شده است.
برای درمان موفقیت‌آمیز، نیازی به تجربیات هنری قبلی و استعداد هنری نیست و هر فردی که در پی دریافت کمک حرفه‌ای است می‌تواند از مزایای هنردرمانی بهره ببرد.یکی دیگر از مواردی که پزشکان در موضوع هنر درمانی برای درمانی برخی از بیماری های روانشناسی توصیه می کنند یادگیری و آموزش نقاشی است.بسیاری از افراد می توانند با شرکت در یک کلاس نقاشی و یا خرید فیلم آموزش نقاشی به یادگیری هنر اصیل نقاشی بپردازند.پیشنهاد ما این است در صورتی که دچار بیماری هایی همچون افسردگی و یا آلزایمر بنا به تشخیص پزشک هستید و یا اینکه می خواهید ذهن و مغزی خلاق تر از گذشته داشته باشید خرید فیلم آموزش نقاشی و یا شرکت در یک کلاس نقاشی خوب است.
شاید باورتان نشود که نگاه کردن به یک اثر هنری مثلا تابلو نقاشی تا چه حد می تواند بر کارایی و عملکرد ذهن شما تاثیر گذار باشد ما در این مقاله به صورت جامع تاثیرات مثبتی که در اثر نگاه کردن به یک تابلو نقاشی و یا هر اثر هنری دیگری بر ذهن انسان دارد را به صورت مفصل بررسی نموده ایم که می توانید مطالعه نمایید.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و خرید آنلاین تابلو دیواری و تابلو نقاشی ارزان و شیک همراه بمانید.
مقالات:
10نکته طلایی برای ارتقا مهارت نقاشی
6 مزیت نقاشی در جهت ارتقا بهداشت روانی و ذهنی
هنر درمانی یا art therapy چیست؟

تاریخچه و توسعه‌ هنردرمانی

هنر در طی تاریخ، ابزاری برای ارتباط، بیان شخصیت و احساسات ، تعامل گروهی، تشخیص و حل تعارضات بوده‌است. فرهنگ‌ها و مذاهب برای هزاران سال در سرتاسر جهان از بت‌ها و طلسم‌ها و همچنین نقاشی‌های تقدیس‌شده و نمادها در فرآیند‌های درمانی استفاده می‌کردند.پذیرش هنردرمانی به عنوان رویکرد درمانی که مورد پذیرش عموم باشد به تازگی و در میانه قرن بیست به وقوع پیوسته‌است. هنر درمانی به عنوان یک حرفه مستقل به طور همزمان در اروپا و آمریکا شکل گرفت.
عنوان هنر درمانی در سال 1942 توسط هنرمند بریتانیایی آدریان هیل ابداع شد. او به فوائد نقاشی و طراحی در بهبود خود از بیماری سل پی برد. در سال‌های دهه1940 چندین نفر در زمینه بیماری‌های روانی شروع به توصیف تجربیات خود در زمینه‌هنردرمانی کردند. از آنجایی که هیچ دوره رسمی و یا برنامه آموزشی برای هنردرمانی در دسترس نبود، این افراد اغلب در دیگر زمینه‌ها آموزش دیده و تحت نظارت روان‌پزشکان، روانشناسان و دیگر متخصصین سلامت روان بودند.

همانطور که می دانید یکی از برترین هنرهای تجسمی, هنر اصیل نقاشی است که دارای قدمتی چند هزار ساله می باشد.امروزه اثبات شده است که در زمانی که شما در یک گالری نقاشی حضور می یابید و یا در نمایشگاه های صنایع دستی هنرمندان شرکت می کنید تا چه اندازه نگاه به یک اثر هنری برای روح و جسم شما می تواند مفید بوده و تاثیرات بسیار مثبتی در مغز انسان گذارد.خرید تابلو نقاشی یکی از بهترین اقداماتی است که شما می توانید برای بهبود شرایط و ارتقا سطح کیفی زندگی خود انجام دهید.خرید آنلاین تابلو دیواری همواره یکی از جذاب ترین روش هایی است که بسیاری از پزشکان روانشناس برای بهبود برخی از بیماری ها توصیه داشته و از نظر علم فنگ شویی نیز نصب تابلو نقاشی زیبا و خرید تابلو نقاشی برای محیط منزل و یا کار شما به شدت پیشنهاد شده است.در ادامه با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و فروش تابلو نقاشی ارزان و شیک همراه بمانید.

دست‌اندرکاران رشته هنر درمانی

مارگارت نومبرگ، هانا کواکوسکا، فلورانس کین، و الینور اولمن پنج نویسنده تاثیرگذاری بودند که در سال‌های 1940 مشارکت قابل‌توجهی در توسعه هنردرمانی به عنوان یک رشته شناخته‌شده داشتند.
مارگارت نومبرگ اغلب به عنوان مادر هنردرمانی شناخته می‌شود. او Walden School را در شهر زادگاه خود نیویورک در 1915 بنیان گذاشت. و یکی از بنیان‌گذاران اولیه جنبش هنردرمانی آمریکا است. نوبمرگ باور داشت کودکانی که اجازه بروز خلاقانه‌خود را داشته‌باشند و به دنبال سوژه‌های مورد علاقه خود بروند رشد سالم‌تری خواهند داشت. نومبرگ تحت تاثیر روانکاوی شایع در آن زمان به دنبال فرآیندی خلاق به شکل مجموعه‌ای از روش‌های مشابه بیان کلامی بود.وسیله‌ای برای آشکار کردن احساسات سرکوب‌شده، افکار و احساسات ناخودآگاه.
او معتقد بود زمانی که بیان نمادین موقعیت ذهنی فرد با جنبه‌های تجربه ادراکی و کلامی ترکیب شود، درمان شکل می‌گیرد و معتقد بود هر دو این موارد در هنردرمانی رخ می‌دهد. او چندین کتاب تاثیرگذار در مورد هنردرمانی نوشت.نام این کتاب ها در ارتباط با هنردرمانی در ادامه ذکر شده است:
بیان آزاد احساسات کودکان مشکل‌دار به عنوان ابزاری جهت تشخیص و درمان (1947)
هنر اسکیزوفرنی و معنی آن در روان درمانی (1950)
پویایی هنر درمانی اصول و روش‌ها (1966)
تا اینجا بررسی کردیم که تا چه حد هنردرمانی می تواند تاثیرات مثبتی در روند بهبود برخی از بیماری ها داشته باشد.یکی دیگر از مواردی که به شدت از سوی متخصصین روانشناسی به افراد توصیه می شود آموزش و یادگیری هنر طراحی و نقاشی است.شما با نقاشی می توانید روح و روان خود را از انرژی های منفی برای همیشه خلاص کنید.آموزش نقاشی برای کودکان به شدت توصیه می شود مقالات بسیار زیادی وجود دارد که اثبات می کنتد نقاشی می تواند کودکان شما را بسیار خلاق تر پرورش دهد.
بسیاری از افراد به دنبال بهانه هایی برای عدم یادگیری آموزش نقاشی هستند و نمی توانند در یک کلاس نقاشی مناسب شرکت کنند.ما در این سایت برای علاقه مندان به دنیای نقاشی پکیج و فیلم های آموزش نقاشی از پایه تا پیشرفته تهیه کرده ایم شما عزیزان با تهیه فیلم های آموزش نقاشی و طراحی می توانید به دنیای هنر نقاشی به صورت حرفه ای وارد شوید و تاثیرات مثبت نقاشی کردن و هنر اصیل طراحی را در زندگی خود مشاهده و تجربه نمایید.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید آنلاین تابلو نقاشی مدرن همراه بمانید.

هنردرمانی بهترین روش درمان اختلالات روانی

هنوز مطالب نوشته‌شده بنیانگذاران این رشته به عنوان منبع در اسناد هنردرمانی استفاده می‌شود.هاناکواکوسکا، یکی دیگر از این افراد در لهستان زاده شد، و در اروپای شرقی مراحل تحصیل خود را سپری کرد. او یک هنرمند و مجسمه‌ساز با استعداد بود که به آمریکا نقل مکان کرد و در سازمان ملی سلامت روان شروع به کار کرد. او در آنجا با بکارگیری هنر در جلسات درمانی بین علاقه و حرفه‌اش پلی ساخت.
او در نتیجه این جلسات دریافت که بیان خلاقانه احساسات با طراحی به اعضای خانواده اجازه می‌دهد تا نقش و موقعیت خود را در خانواده بهتر بشناسند.به علاوه او شاهد فوائد درمانی طراحی نیز بود. اگرچه در ابتدا قصد داشت با استفاده از هنر درمانی افراد دارای مشکلات ذهنی را درمان کند اما کواکوسکی دریافت، تکنیک او برای خانواده‌ها و افرادی که با مسایل و اختلال روانی ملایم مواجه‌اند نیز یاری دهنده است.
دیگر افراد مانند فلورانس کین، معلم هنر که روش‌های آموزشی هنر را به کار گرفت تا بر بیان آزادانه هنری و تشویق خلاقیت احساسی تاکید کند. ادیث کرامر رویکرد‌های فرآیند محور بیشتری در زمینه هنردرمانی پیشنهاد کرد که اهداف حمایت از ضمیر خود را تعریف و به رشد و پرورش خودشناسی کمک می‌کرد.در نهایت النور اولمن اولین مجله هنردرمانی در ایالات متحده‌آمریکا را به چاپ رساند و پیشگام یکی از اولین برنامه‌های آموزشی در این زمینه بود.اگر می خواهید تاثیر اعجاب انگیز هنر نقاشی و اثرات مثبتی که انسان با نگاه به یک تابلو نقاشی به دست می آورد را در یک مقاله مطالعه نمایید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله زیر است:
تاثیرات نگاه کردن انسان به تابلو نقاشی و فوایدی که بر مغز او می گذارد
اگر به دنبال آموزش نقاشی و طراحی به صورت حرفه ای و از پایه تا پیشرفته هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از فیلم های آموزش نقاشی و طراحی و کلاس نقاشی آنلاین است.شما عزیزان علاقه مند به هنر نقاشی می توانید از طریق این لینک به برترین فیلم های آموزش نقاشی و طراحی و همچنین خرید تابلو نقاشی ارزان و شیک برای دکوراسیون منزل و یا محیط کار خود دسترسی داشته باشید.در ادامه این مقاله به بررسی بیماری هایی که توسط ART THERAPY و یا هنردرمانی درمان شده اند می پردازیم.

بیماری‌هایی که با هنر درمانی درمان شده‌اند

هنر درمانی نشان‌داده فوائد زیادی برای همه مردم در هر رده سنی دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که هنردرمانی می‌تواند ارتباط و تمرکز را بهبود بخشد همچنین می‌تواند به کاهش احساس تنهایی کمک کند. این نوع درمان همچنین باعث افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس و خودآگاهی می‌شود.
نتایج مثبت هنردرمانی اغلب در درمان افرادی که با مسایل زیر روبرو هستند دیده می‌شود:
اضطراب، افسردگی، اعتیاد به مواد، استرس، استرس پس از آسیب روانی، اختلال کم‌توجهی و بیش‌فعالی، مسایل مربوط به افزایش سن و پیری، سرطان، بیماری قلبی، کم‌خوری عصبی، پرخوری عصبی، و دیگر بیماری‌های مربوط به غذاخوردن، اختلال شناختی، مسایل مربوط به خانواده و رابطه انسان ها در محیط خانواده.این ها بیماری هایی هستند که متخصصین روان شناسی از طریق روش های هنر درمانی به درمان آن ها پرداخته اند و تاثیرات مثبت هنر درمانی بر بهبود بیماری های نامبرده در مقالات تخصصی علمی به چاپ رسیده است.
از آنجایکه هنر درمانی به افراد اجازه می‌دهد احساسات خود را به جای سخن‌گفتن با کارهای خلاقانه بروز دهند، بخصوص برای افرادی که حس می‌کنند با احساسات و عواطف خود بیگانه هستند و یا برای افرادی که یادآوری یا صحبت راجع به یک تجربه دردناک برای آن‌ها سخت است، خیلی سودمند است.تحقیقات جدید نشان داده هنردرمانی برای بهبود بعضی از نشانه‌های بیماران اسکیزوفرنی می‌تواند مفید باشد البته هنوز به آزمایش‌های بیشتری برای نتیجه‌گیری نیاز است.اگر می خواهید تاثیرات بیشتر هنر درمانی بر بیماری های روان شناسی را مطالعه کنید پیشنهاد ما به شما مطالعه این مقاله است.

آموزش نقاشی بهترین راه برای مقابله با بیماری های روحی

بسیاری از روان شناسان بر این باورند که انسان ها از طریق نقاشی می توانند بسیاری از احساسات درونی خود را از طریق یک هنر تجسمی همانند نقاشی و یا طراحی بروز دهند.این مساله سبب افزایش اعتماد به نفس شدید و بیرون رفتن انرژی های منفی از درون انسان است.بسیاری بر این باور هستند که یک تابلو نقاشی زیبا می تواند آنچنان تاثیرات مثبتی در یک محیط ایجاد کند که شاید هیچ ابزار دیگری نمی تواند جایگزین تابلو نقاشی زیبا شود.اگر به دنبال یادگیری نقاشی و شرکت در یک کلاس آموزش نقاشی آنلاین هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از فیلم های آموزش نقاشی و طراحی برترین اساتید نقاشی کشور است.شما عزیزان با تهیه این بسته های آموزش نقاشی و طراحی آنلاین می توانید به برترین تکنیک ها و متدهای آموزش نقاشی و طراحی دسترسی داشته باشید.همچنین در صورتی که می خواهید در محیط کاری و دکوراسیون خانه خود تغییرات بزرگی ایجاد کنید پیشنهاد ما به شما خرید آنلاین تابلو دیواری و تابلو نقاشی ارزان و شیک است که می توانید از قسمت فروشگاهی سایت زیباترین تابلوهای نقاشی را مشاهده و خرید نمایید.در ادامه با مقاله هنردرمانی و مزیت های استفاده از تکنیک های هنردرمانی برای بهبود برخی از بیماری ها همراه شما عزیزان هستیم.با ما در بزرگترین فروشگاه اینترنتی تابلو نقاشی و آموزش نقاشی و طراحی همراه بمانید.

هنردرمانی بهترین روش برای درمان بیماری چند شخصیتی

خاطرات سیبل و دو فیلم با همین نام، زنی را توصیف می‌کنند که مبتلا به اختلال چند شخصیتی بود و با استفاده از هنر توانست نسبت به دیگر شخصیت‌های خود و آسیب روانی که در کودکی تجربه کرده بود به روان آگاهی بیشتری دست یابد. نقاشی به سیبل و دیگر شخصیت‌ها فرصت داد تا احساسات خود را بروز دهند و خاطرات آسیب روانی را کشف کنند، تا بعد بتوان در جلسات درمانی راجع به آن‌ها صحبت کرد.
ملیندا شخصیت اصلی رمان speak 1999 با استفاده از هنر با آسیب روانی سکوت انتخابی و انزوا(عدم توانایی صحبت کردن بعد از یک رویداد دلخراش) رویارو می‌شود.هنر درمانی می تواند تاثیر بسیار مثبتی در درمان بیماری چند شخصیتی داشته باشد.

تکنیک‌های هنردرمانی و تمرینات

متخصصان هنردرمانگر معمولا درک درستی از تاثیر قدرتمند خلاقیت بر افراد تحت درمان دارند. هنردرمانگرها اغلب از تئوری‌های روانشناختی، روحی و هنری در کنار هم به عنوان تکنیک‌های پزشکی استفاده می‌کنند تا به نتیجه دلخواه برسند. فوائد این رویکرد حتی برای افرادی که صحبت نمی‌کنند و هنرمندان حرفه‌ای هم ثابت شده‌است. تکنیک‌های رایج هنردرمانی شامل موارد زیر می‌شود:
نقاشی، نقاشی با انگشت، نقاشی ناخودآگاه، خط خطی کردن، مجسمه‌سازی، طراحی، استفاده از گل رس، حکاکی، نوشتن شعر، ساخت کارت‌پستال، استفاده از بافت، ساخت کلاژ

نقش هنردرمانی در درمان بیماری های قلبی

هنردرمانی به افراد کمک می‌کند افکار، احساسات و تجربیاتی که ممکن است گفتن آن‌ها دشوار باشد را بیان کنند. یک پژوهش در سال 2004 بر روی 32 زن با بیماری قلبی انجام شد که از آن‌ها می‌خواست بیماری خود را تصویر کنند. طراحی‌های بدست آمده در سه گروه دسته‌بندی می‌شدند :
1. قلب در مرکز
2. قلب در یک بدن زنده
3. بیماری قلبی به عنوان یک بیماری اجتماعی
استفاده از رنگ و بعد و ترکیب‌بندی مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت به متخصصان کمک کرد تا هرچه بهتر متوجه درک بیمار از شرایط خود بشوند و بهترین رویکرد را در قبال هرکدام از آن‌ها برگزینند.
بیماری اغلب با احساسات شدید همراه است و تکنیک‌های لمسی مانند کار با گل رس می‌تواند مامنی برای رهایی از این احساسات باشد.این فعالیت‌ها در آشکارکردن ضمیر ناخودآگاه، تسهیل برون‌ریزی و تشویق بیان کلامی موثرند.همانطور که گفته شد هنر درمانی می تواند بر بهبود بیماری های قلبی نیز بسیار موثر باشد.

تاثیر هنردرمانی در بهبود بیماری های سرطانی

در یک پژوهش که از زنان مبتلا به سرطان خواسته شده بود در یک فعالیت هنری شرکت کنند نشان داد که شرکت‌کنندگان به چهار طریق از آن سود می‌برند. در حالیکه زنان در ابتدا مجموعه‌ای از بیماری‌های مرتبط با سرطان مانند کاهش اعتماد به نفس، کمبود خواب، و تغییر روابط اجتماعی را تجربه کرده بودند بعد از پژوهش، افزایش تمرکز بر تجربیات مثبت زندگی ، افزایش عزت نفس و دستیابی به هویت اجتماعی ( مغایر با هویت تعریف شده بواسطه سرطان) و افزایش توانایی بیان احساسات خود به شیوه‌ای نمادین را گزارش دادند.
شماری دیگر از گزارش‌های پزشکی از فوائد درمانی هنردرمانی پشتیبانی کرده‌اند. افراد دچار بیماری‌های مزمن وضعیت سلامتی و درمانی بهتر و افراد مبتلا به سرطان سینه کاهش احساسات منفی و افزایش احساسات مثبت را گزارش کردند. به علاوه افراد تحت درمان همودیالیز، کاهش افسردگی و افرادی که تحت تاثیر عوارض ناخوشایند ناشی از آسیب‌های روحی و جسمی بودند استرس کمتر ، خستگی از دلسوزی کمتر و افزایش حس هدفمندی را گزارش دادند.
هنردرمان‌گرها به افراد، خانواده‌ها، گروه‌ها و جوامع کمک می‌کنند تا ارتباط بیشتری با احساسات خود برقرار کنند. هنردرمانی بخش جدایی ناپذیر مراکز بازپروری، خدمات سلامت روان، مراکز درمان بحران‌های فردی، درمان‌های خصوصی، مدارس و دیگر سازمان‌های اجتماعی فعال در زمینه سلامت و ارتقای آن، است.

هنردرمانی در برابر هنردرمانی بیانگر

تمایز بین هنردرمانی و هنردرمانی بیانگر می‌تواند به نوعی مشکل باشد. زیرا هردو آن‌ها از دامنه گسترده‌ای از تکنیک‌های درمانی برای بهبود وضعیت ذهنی و احساسی استفاده می‌کنند.
هنردرمانی، جز اصلی بسیاری از مراکز بازپروری ،خدمات سلامت روان، مراکز درمان بحران‌های فردی، درمان‌های خصوصی، مدارس و دیگر سازمان‌های اجتماعی فعال در زمینه سلامت و ارتقای آن، است.
هنردرمانی اغلب از تکنیک‌هایی مثل نقاشی، نقاشی با انگشت، طراحی، مجسمه سازی، و حکاکی در کنار هم استفاده می‌کند. از آنجایی که هنردرمانی اساسا بر هنرهای تجسمی متمرکز است به عنوان درمانی تک قیدی در نظر گرفته می‌شود. هنردرمانی بیانگر به عنوان رویکردی چند قیدی در نظر گرفته می‌شود زیرا تکنیک‌های مختلف هنری را باهم ادغام می‌کند.یک هنردرمانگر بیانی می‌تواند اصول و ابزار درمانی، از شعر درمانی، رقص درمانی، موسیقی درمانی و حتی هنردرمانی را در یک جلسه از درمان باهم ادغام کند.
اختلاف قابل توجه دیگر بین این دو رویکرد محصول نهایی است: در پایان جلسه هنردرمانی احتمالا محصول محسوسی وجود دارد(مثل نقاشی، طراحی، یا مجسمه). اما هنردرمانی بیانگر تنها به هنرهای تجسمی محدود نیست و ابزار بیان می‌تواند تجسمی، لمسی و یا صوتی باشد و محصول تولید شده بر اساس تکنیک استفاده شده می‌تواند محسوس یا نامحسوس باشد.

هنردرمانی art therapy
هنردرمانی art therapy
هنردرمانی art therapy

آموزش نقاشی بهترین روش هنر درمانی

همانطور که در مقاله مزیت های هنردرمانی به آن اشاره شد امروزه در درمان بسیاری از بیماری های روحی و حتی جسمانی توصیه پزشکان فعال در این زمینه آموزش و یادگیری نقاشی است.شما عزیزان می توانید با آموزش نقاشی و طراحی از پایه تا پیشرفته تابلو نقاشی زیبا برای محیط مورد نظر خود خلق کنید.خلق یک اثر هنری تاثیر بسیار مثبتی بر روح و جان انسان داشته و سبب افزایش عزت نفس انسان می شود.اگر علاقه مند به آموزش نقاشی و یا خرید آنلاین تابلو نقاشی هستید با ما در بزرگترین سایت فیلم آموزش نقاشی و طراحی کشور و فروشگاه اینترنتی تابلو نقاشی ارزان و تابلو نقاشی مدرن همراه بمانید.شما عزیزان به راحتی و بدون رفتن به کلاس نقاشی می توانید از طریق فیلم های آموزش نقاشی و طراحی اساتید برتر هنر نقاشی به جدیدترین و برترین تکنیک های طراحی و نقاشی دسترسی داشته باشید.

آموزش هنردرمانی و گرفتن مدرک

هنردرمانی نیازمند شناخت فرم های بصری ,طراحی، نقاشی، مجسمه‌سازی و غیره است و همچنین دانستن فرآیند خلاقیت، رشد انسان و روان او ، تئوری‌های مشاوره و روش‌شناسی است.
کسانی که می‌خواهند در زمینه هنردرمانی فعالیت کنند حتی در مرحله ورودی باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد از یک موسسه معتبر داشته باشند. هیات تایید برنامه آموزشی (EPAB) از استاندارهای آکادمیک سازمان هنردرمانی آمریکا (AATA) استفاده می‌کند تا مورد قبول بودن برنامه‌های هنردرمانی را ارزیابی کند و توصیه‌های مورد نیاز را ارئه دهد. به علاوه برای گرفتن مجوز رسمی نهاد آموزشی دانشگاهی ، تایید شورای اعتبار بخشی تحصیلات عالی (CHEA) مورد نیاز است.
اعتبار نامه هنر درمانی(ATCB) در سال 1993 ایجاد شد. هدف آن ضمانت دادن به مردم در مورد اطمینان از کسب استاندارهای لازم اخلاقی و کیفی کسانی بود که می‌خواستند در زمینه هنردرمانی فعالیت کنند و این کار را با دادن سه اعتبار نامه حرفه‌ای به افراد علاقه‌مند به این حیطه انجام داد:
1.هنردرمانگر ثبت شده(ATR-BC): این گواهی تایید می‌کند که درمانگر دوره‌های آموزشی هنردرمانی را به طور کامل و رضایت بخش سپری کرده و زیر نظر مربی واجد شرایط تجربه بالینی بعد از فارغ التحصیلی را سپری کرده‌است.
2.هنردرمانگر دارای بورد تخصصی(ATR-BC): این درجه‌بالاترین مدرکی است که یک هنردرمانگر می‌تواند اخذ کند. متقاضیان باید با موفقیت امتحان جامع را سپری کنند تا درک خود از مهارت‌های پزشکی و تئوری‌های مرتبط با هنردرمانی را برجسته کنند.
3.سوپروایزر تایید شده هنردرمانی(ATCS): متخصصان دارای بورد تخصصی می‌توانند برای بدست آوردن این مجوز اقدام کنند.
هنردرمانگرانی که اعتبارنامهATCB گرفته‌اند باید به کد سازمانی فعالان حرفه‌ای بپوندند. در حال حاضر پایگاه داده ATCB شامل 5000 هنردرمانگر دارای مجوز است.

محدودیت‌ها و دغدغه‌های هنردرمانی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هنردرمانی اثربخشی رویکرد است.اگرچه تعداد زیادی از اثربخشی آن حمایت می‌کنند برخی دیگر نسبت به آن بدبین هستند. بزرگسالان ممکن است همکاری کاملی در پروسه درمان نداشته‌باشند و یا حتی چنین شیوه درمانی را رد کنند. به علاوه بعضی افراد فکر می‌کنند به اندازه کافی خلاق نیستند و یا استعداد هنری ندارند تا بتوانند درمان موفقیت آمیزی داشته‌باشند. اگرچه هدف درمان بیان افکار و احساسات فرد است نه تولید شاهکار هنری. اثربخشی هنردرمانی ممکن است به خاطر کمبود شواهد تجربی زیر سوال برده‌شود.
ممکن است آن‌هایی که مورد هنردرمانی قرار می‌گیرند چندین جلسه را پشت سر بگذارند تا فوائد این رویکرد درمانی را تجربه کنند. نگرانی دیگر در مورد هزینه درمان به دلیل تامین ابزار و مدیاها و دیگر مواد مورد نیاز است. تهیه زیرساخت مناسب برای اینکه درمان در آن شکل بگیرد نیز می‌تواند چالش برانگیز باشد.(بخصوص استفاده از fluid media، نوردهی ویژه، یا دیگر تجهیزات تخصصی مورد استفاده).
نتیجه گیری پایانی:
در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا تمام ابعاد ART THERAPY و یا هنر درمانی را مورد بررسی قرار دهیم.همانطور که گفته شد امروزه در بسیاری از مراکز دانشگاهی و پزشکی از هنر به عنوان یک روش درمانی بسیار قدرتمند برای بهبود بسیاری از بیماری های روحی و حتی جسمانی استفاده می شود.

خرید تابلو نقاشی = ارتقا سلامتی و بهداشت ذهنی انسان

مقالات بسیار زیادی در برترین دانشگاه های جهان در رابطه با تاثیر تابلو نقاشی و نگاه کردن به یک اثر هنری بر افزایش کارایی و عملکرد مغز انسان به چاپ رسیده است.شما عزیزان می توانید برای ارتقا سطح سلامت و بهداشت ذهنی خود به خرید تابلو نقاشی آنلاین بپردازید.تابلو نقاشی می تواند تاثیر بسیار مثبتی در انرژی محیط خانه و یا محیط کار شما داشته باشد.ما در سایت گالری آنلاین پناه به فروش تابلو های نقاشی مدرن و ارزان و تابلو های نقاشی مدرن و کلاسیک می پردازیم.شما عزیزان از طریق این سایت می توانید به زیباترین تابلو های نقاشی هنرمندان برجسته نقاش کشور دسترسی داشته باشید.همچنین در صورتی که می خواهید به صورت حرفه ای وارد دنیای نقاشی و طراحی شوید می توانید به خرید فیلم های آموزش نقاشی و طراحی موجود در سایت بپردازید.

فیلم آموزش نقاشی و طراحی استاد فرحناز پناه

فیلم آموزش جامع طراحی شامل تدریس کلیه تکنیک ها واصول مقدماتی و مهم در هنر طراحی است.همانطور که می دانید نقاشی و طراحی از جمله مهمترین هنرهای تجسمی به شمار می آیند.بسیاری از هنرجویان علاقه مند به دنیای طراحی به دلیل هزینه های بسیار بالای کلاس های نقاشی و طراحی و همچنین نبود این محیط های آموزشی در بسیاری از شهرستان های کشور نمی توانند در دوره های آموزش نقاشی و طراحی شرکت کنند و از این رو مهارت بسیاری از این عزیزان در اثر بسیاری از محدودیت های گفته شده شکوفا نمی شود.شما عزیزان با تهیه این فیلم آموزشی می توانید به تمامی تکنیک های برتری که در طراحی اشیا و نقاشی های حرفه ای استفاده می شود دست یابید.

محتوای فیلم آموزش مقدماتی طراحی :

در این فیلم آموزشی دو مبحث بسیار مهم در طراحی تحت آموزش قرار گرفته است :

1.مبحث خطوط صاف و کاربرد خطوط راست در طراحی

2.مبحث منحنی ها و کاربرد آن در شکل گیری طراحی اشیا

در این مجموعه جامع آموزشی کلیه مباحث هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری پیاده سازی شده و تمامی  فیلم های آموزشی در لابراتور شخصی استاد فرحناز پناه ضبط و رکورد شده است.

ویژگی های پکیج جامع آموزش نقاشی و طراحی :

مدت زمان این مجموعه آموزشی : 3 ساعت (180 دقیقه)

کیفیت پخش فیلم : فرمت پخش HD

نحوه دریافت فیلم : به صورت لینک دانلود

حجم دانلود فیلم آموزشی : 1GB

حاصل دوره :

با گذراندن این دوره آموزشی قادر هستید تا به اوج مهارت در طراحی پایه و استفاده خطوط صاف و منحنی ها در شکل گیری اشیا دست یابید.منحنی ها و خطوط صاف از جمله مباحث بسیار مهم در هنر طراحی و نقاشی هستند.

سوالات متداول هنرجویان گرامی :

1.آیا دوره های متوسط و پیشرفته طراحی نیز از استاد فرحناز پناه وجود دارد ؟
بله.پس از گذراندن دوره مقدماتی و آشنایی با مباحث مقدماتی و اصول طراحی اولیه طراحی شما عزیزان می توانید از آموزش های دوه های متوسط که مباحثی همچون حجم و روانشناسی رنگ ها و کارگاه های پیشرفته عملی طراحی است استفاده نمایید.

2.آیا از این محصولات می توان در تبلت و یا گوشی همراه استفاده نمود ؟
بله شما عزیزان در تمامی device های خود نظیر تبلت و موبایل بدون مشکل می توانید از این مجموعه آموزشی استفاده نمایید.هیچ محدودیتی برای استفاده از این مجموعه در کامپیوترها در نظر گرفته نشده است و شما عزیزان به راحتی می توانید از این مجموعه در تمامی device ها استفاده نمایید

3.آیا مجموعه آموزش جامع طراحی تنها شامل مباحث تئوری است ؟
خیر.در ابتدا کلیه مباحث و تکنیک های مقدماتی طراحی تدریس شده و در پایان هر قسمت یک کارگاه عملی از همان مبحث آموزشی به صورت کاملا عملی آورده شده است.شما عزیزان در این مجموعه آموزشی با 4 کارگاه کاملا عملی با موضوع مباحثی همچون آموزش خطوط راست و منحنی ها و کاربرد آن ها در طرح های عملی آشنا خواهید شد

4.آیا این مجموعه آموزشی رو می توانم به صورت DVD فیزیکی نیز داشته باشم؟
خیر.شما عیزان تنها از طریق لینک دانلود می توانید مجموعه آموزش جامع نقاشی و طراحی مقدماتی استاد فرحناز پناه را تهیه نمایید

مدرس دوره:

مدرس این فیلم آموزشی استاد فرحناز پناه هنرمند اصیل و چهره ای نام آشنا در عرصه فرهنگ و نقاشی کشور با سابقه تدریس 30 سال می باشد.ایشان در طول دهه گذشته کلاس های حضوری بسیار زیادی در زمینه طراحی های خلاقانه و آموزش نقاشی با پاستل برگزار کرده اند.ایشان دارای نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور بوده و هنرجویان بسیاری در کلاس های آموزش نقاشی و طراحی ایشان با دنیای حرفه ای نقاشی و طراحی آشنا شده اند.از ایشان تا کنون 4 مجموعه کتاب نقاشی به چاپ رسیده است

تاثیر تابلوهای نقاشی در زیباسازی محیط

خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی برای دکوراسیون داخلی   7 عنصر مهم در طراحی داخلی(تابلوهای نقاشی و طراحی داخلی) ما قصد داریم با نوشتن مطالب مفید در رابطه با دکوراسیون و طراحی داخلی از منابع بسیار مستند و ارزشمند اطلاعات شما عزیزان را در این رابطه افزایش دهیم. کار این...

استاد فرحناز پناه

استادفرحناز پناه فعالیت خود را در زمینه نقاشی و طراحی از سال 1365 آغاز کرد و تاکنون بیش از 8 نمایشگاه جمعی و 12 نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است.فرحناز پناه را می توان هنرمندی اصیل و صاحب سبک در زمینه های مختلف نقاشی و طراحی معرفی نمود.آموزش نقاشی و تدریس ایشان در زمینه طراحی های خلاقانه از اصلی ترین فعالیت های فرحناز پناه در طول سالیان اخیر بوده است.ایشان صاحب سبکی خاص در زمینه نقاشی با پاستل می باشد و مجموعه آثار نقاشی های ایشان در 4 جلد کتاب با عناوین زیر از انشترات سرزمین اهورایی به چاپ رسیده است:

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 1 | کتاب ابریشم و آب

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 2 | کتاب ابر , باد , خاک , آتش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 3 | کتاب به آفرینش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 4 | کتاب حلقه خورشید

 

فرحناز پناه

نمایشگاه های برگزار شده نقاشی استاد فرحناز پناه

نگارخانه والی 1381 
نگارخانه آتشزاد 1384 
مجتمع فرهنگی ولنجک 1384 
فرهنگسرای نیاوران 1385 
فرهنگسرای نیاوران 1387 
گالری آشیان نقش و مهر 1387 
مجتمع فرهنگی ولنجک 1387 
گالری شاه عالم کشور مالزی2010 
گالری پلیتا هاتی کشور مالزی 2011 
گالری مکعب کشور مالزی 2011 
مرکز هنر کولالامپور _ KLPAK کشور مالزی2014

مجموعه کتاب های شعر استاد فرحناز پناه 

در زمینه ادبیات نیز 4 مجموعه شعر به نام های “ اندک ماندن و بسیار بودن” , “ سایه بر دانه های سیب “ , “ باش فقط باش همین!” , “ و انگارآنکه می ماند می میرد” از استاد فرحناز پناه به چاپ رسیده است.در طول 30 سال گذشته کلاس های نقاشی و طراحی متعددی در تهران توسط استاد فرحناز پناه برگزار شده و علاقه مندان بسیاری در این کلاس ها شرکت داشته و در حال حاضر ایشان در زمینه طراحی های خلاقانه به تدریس و آموزش مشغول می باشند.

تا کنون 4 مجموعه کتاب آثار نقاشی برگزیده استاد فرحناز پناه از انتشارات سرزمین اهورایی به چاپ رسیده است که آخرین مجموعه آثار نقاشی ایشان با نام کتاب “ حلقه خورشید” در سال 89 به چاپ رسید.

مجموعه کتاب های نقاشی فرحناز پناه

تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
error: Content is protected !!
× پشتیبانی آنلاین(Whatsapp)