6 مزیت آموزش نقاشی در جهت ارتقا بهداشت روانی و ذهنی

در این مقاله 6 مزیت اساسی هنر نقاشی در جهت ارتقا بهداشت روانی و ذهنی انسان مورد بررسی قرار گرفته است.شاید با خواندن این مقاله بسیار متعجب شوید که یادگیری نقاشی تا چه اندازه می تواند در آرامش روح و روان انسان موثر باشد و او را از بسیاری از بیماری های روانی و روحی دور نگه دارد.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید و فروش زیباترین تابلوهای نقاشی مدرن و کلاسیک تا انتهای مقاله همراه باشید.

6 مزیت بهداشت روانی و ذهنی نقاشی

حفظ سلامت ذهن و بدن هرچه سن بالاتر می­‌رود مهم­تر می­‌شود. اگرچه پزشکان ورزش منظم را برای حفظ سلامت بدنی توصیه می­‌کنند پیدا کردن یک راه خلاقانه برای بروز احساسات درونی نیز ذهن شما را قدرتمند می­‌کند و افق دید شما را گسترش می­‌دهد. در این مقاله 6 مزیت نقاشی که باعث سلامت روانی و بهبود کیفیت زندگی شماست برمی­شماریم.

  1. رشد خلاقیت

بسیاری از مردم در دوران جوانی، خود را در دسته­‌بندی­های راست مغز و چپ مغز قرار می­‌دهند و تصمیم می­‌گیرند که برای باقی زندگی همین هستند. نقاشی برای افراد راست مغز راحت‌­تر به نظر می‌­رسد.

برگزیدن سرگرمی­‌هایی مانند نقاشی تنها برای گونه­‌های خلاق نیست افراد چپ مغز حساب‌گر می­‌توانند خلاقیت طبیعی و ذاتی خود را با تمرین نقاشی افزایش دهند.

تمرین و تمرکز دو مهارت افراد چپ مغز است که به ایشان اجازه می­‌دهد تا مهارت­‌های خلاقیت را بسته به سرعت خود یاد بگیرند.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن و تابلوهای نقاشی کلاسیک همراه باشید

  1. حافظه­ ی قوی­‌تر

نقاشی مهارت‌­های بازیابی حافظه را افزایش می­‌دهد و ذهن را از طریق مفاهیم بصری و اجرای آن فعال می­‌کند. افرادی که عموما از خروجی‌­های خلاقانه مانند نوشتن، نقاشی و طراحی استفاده می­‌کنند شانس کمتری در گرفتن بیماری کاهش حافظه در کهن‌سالی دارند.منظور از بیماری حافظه همان آلزایمر است که در تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند درصد افراد سالمند و افراد دیگری در جامعه انسانی مشخص که هنر نقاشی را آموخته و روی به آموزش نقاشی و طراحی آورده اند در گرفتن بیماری آلزایمر به شدت کاهش یافته و آموزش نقاشی و طراحی می تواند بسیاری از این بیماری ها را از انسان دور نگه دارد.

نقاشی به مردم اجازه می­‌دهد تا احساسات خود را بدون بیان کلمات بروز دهند. افرادی که نقاشی می­‌کنند از هنر برای غلبه بر شخصیت خجالتی خود استفاده می­‌کنند. استفاده از اثر هنری برای بیان داستان به افراد خجالتی اجازه‌­ی تعاملات اجتماعی می­‌دهد.

اگر همین حالا قصد یادگیری نقاشی و طراحی با کمترین هزینه و بدون کلاس نقاشی و آموزشگاه نقاشی را دارید با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.ما در این سایت برترین فیلم های آموزش نقاشی که توسط برترین اساتید برجسته هنرمند نقاشی تهیه شده است را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.با ما در ادامه مقاله بررسی مزیت های نقاشی برای بهداشت ذهنی انسان ها همراه باشید.

  1. ایجاد مهارت­‌های حرکتی و حل مشکل

بیشتر مردم گمان می‌­کنند که نقاشی مهارت­‌های خلاقیت را بهبود می‌­بخشد اما بسیاری متعجب خواهند شد که بفهمند نقاشی مهارت تفکر انتقادی را نیز بهبود می­‌بخشد. یک هنرمند باید تفکر ادراکی داشته باشد تا بتواند چندین راه­‌حل را در هنگام نقاشی جان ببخشد. چیزی که هنرمند در شروع نقاشی تصور می­‌کند به علت محدودیت رنگی و نتایج غیرمنتظره در پروسه نقاشی کاملا تغییر می­‌کند. دید هنری در طی پروسه نقاشی تکامل می‌­یابد و مهارت­‌های مهم حل مشکل را می‌­سازد. تفکر خارج از چارچوب جز طبیعت نقاش می‌­شود.در حقیت دید انتقادی و به نوعی تفکر انتقادی با درک بسیار بالایی در وجود شما با آموزش و یادگیری نقاشی شکل می گیرد.

زمانی که فرد نقاشی را به عنوان سرگرمی انتخاب می­‌کند مهارت­‌های حرکتی نیز بهبود می­‌یابند. کنترل ماهرانه قلمو تحرک دست و انگشتان را بهبود می­‌بخشد. مهارت­های حرکتی که در نقاش بهبود می‌­یابد تبدیل به میانبری ذهنی می­‌شود که کارکرد مغز را در زندگی روزانه نیز بهبود می­‌بخشد.

آموزش نقاشی و طراحی را از همین امروز شروع کنید

وقتی که شما با این همه مزیت هنر نقاشی برای بهداشت ذهنی و روح و روان انسان آشنا می شوید پس پیشنهاد ما این است که زمان را از دست ندهید و برای پرورش خلاقیت و رشد قدرت ذهنی خودتون از همین حالا آموزش نقاشی و طراحی رو شروع کنید.ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی زیبا و مدرن در کنار شما هستیم.شما عزیزان از طریق این سایت می توانید به برترین فیلم های آموزش نقاشی و طراحی برترین اساتید نقاش کشور دسترسی داشته باشید.پس با ادامه مقاله مزیت های نقاشی برای انسان و بهداشت ذهنی او همراه بمانید.

  1. خاصیت تنش ­زایی

استرس مساله‌­ای است که هر فردی تا حدودی با آن درگیر است. درجات شدید استرس و اضطراب جز مشکلات روانی هستند. نقاشی و دیگر کارهای هنری باعث بیرون ریختن احساسات افرادی که با مساله استرس درگیر هستند می­‌شود. تمرکز بر نقاشی به فرد اجازه می­دهد ذهن خود را آرام کند و تمام مشکلات و خواسته‌­هایی که باعث بروز استرس شدید می­‌شوند را رها کند.

زمانی که فرد از طریق نقاشی چیزی زیبا خلق می­‌کند خلاقیت ذهنی را تحریک می­‌کنند و فشار روانی را کاهش می­‌دهند.رها کردن اضطراب به شکل نقاشی به فرد در آرام کردن و کاهش فشار ذهنی کمک می­‌کند. استرس پایین­‌تر به سبک زندگی سالم­‌تر و شادتر منجر می­‌شود که باعث سلامت ذهنی در کل است.

آیا دچار بیماری استرس و اضطراب هستید؟پیشنهاد ما به شما یادگیری نقاشی است

اگر جز افرادی هستید که به دلیل دلایل مختلف همچون محیط کاری پر استرس و به طور کلی شرایط زندگی پر استرس و پر اضطراب دچار آزردگی های روحی شده اید پیشنهاد ما به شما آزاد سازی روح و روان خود از طریق هنر نقاشی است.

امروزه هنر درمانی یکی از مهمترین روش های درمان استرس و افسردگی است.برای بررسی دقیق تر مفهوم هنر درمانی به این مقاله مراجعه نمایید.ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید تابلوهای نقاشی مدرن در کنار شما هستیم.در این سایت شما عزیزان می توانید به برترین آموزش های نقاشی و طراحی دسترسی داشته باشید.آموزش نقاشی و طراحی را بدون کلاس نقاشی و هزینه های هنگفت یادبگیرید.برای شما عزیزان علاقه مند به نقاشی فیلم های آموزشی نقاشی و طراحی جذابی از برترین اساتید نقاش و طراح کشور تهیه شده است.پس اگر می خواهید شادابی را در زندگی خود جاری سازید پیشنهاد ما به شما یادگیری نقاشی و هنر اصیل طراحی است.

  1. تقویت مثبت ­اندیشی

خلق زیبایی توسط نقاشی مشوق رویکرد خوش­بینانه‌­تری نسبت به زندگی است. یک نقاش با هدف دستیابی به مهارت‌­های نقاشی بیشتر و تبدیل شدن به هنرمندی بهتر شروع می‌­کند و وقتی که به سطح مهارت بالاتری رسید آن دستاورد موجب واکنش‌­های احساسی مثبت می‌­شود.

هر روز که در نقاشی به مهارت های بهتری دست می یابد احساس خوشحالی و اعتماد به نفس بیشتری می کند.شاید خود شما هم این حس را تجربه کرده اید که وقتی اثر و یا چیزی را با دستان خود خلق می کنید که مورد تحسین دیگران نیز واقع می شود چه احساس خوبی در وجود شما شکل می گیرد.

نقاشی در انسان معجزه می کند

در طی زمان پیشرفت نقاش و مهارت­‌هایش احساسات منفی را کاهش می­‌دهد و لذت و شادی را برای او به ارمغان می­‌آورد. نقاشی عزت نفس را افزایش می‌­دهد و الهام بخش افراد برای رسیدن به سطح جدیدی از مهارت­‌ها است.

همچنین نقاشی محیطی آرامش­‌بخش ایجاد می­‌کند که در آن هنرمند برای جستجوی خلاقیت خود احساس امنیت می­‌کند. پاداش رشد و گسترش مهارت­‌های هنری ایجاد حس کامیابی است. تولید مجموعه آثار هنری چشم‌­نواز که مورد تحسین مردم است به نقاش حس غرور و شادابی در کار می­‌دهد.

با یادگیری نقاشی همیشه شاداب و خوشحال بمانید

در موارد قبلی به صورت مفصل توضیح داده شد که زمانیکه انسان چیزی یا اثری را خلق می کند این مساله به خودی خود سبب افزایش اعتماد به نفس و شادابی او می شود.پیشنهاد ما به شما این است که از همین امروز آموزش نقاشی و طراحی را آغاز نمایید.اگر می خواهید بدون هزینه های زیاد و کلاس های نقاشی به برترین تکنیک های نقاشی دست یابید , ما برای شما عزیزان برترین فیلم های آموزش نقاشی و طراحی توسط اساتید برتر نقاشی و طراحی را تهیه کرده ایم.شما عزیزان از طریق این سایت می توانید به بهترین فیلم های آموزش نقاشی و خرید اینترنتی زیباترین تابلوهای نقاشی دسترسی داشته باشید.پس با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و خرید تابلوهای نقاشی مدرن و کلاسیک همراه باشید

  1. پرورش رشد احساسی

نقاش طی نقاشی احساسات خود را تخلیه می‌­کند. این عمل، هنرمند را تشویق می‌­کند تا به وضعیت احساسی خود نگاه کند و متوجه احساساتی شود که ممکن است از آن بی اطلاع باشد. رهایی احساسات از طریق نقاشی تجربه‌­ای تذهیب کننده برای نقاشان است. در حقیقت حتی مشاورین نیز برای بیمارانی که با تجربیات روانی دردناکی روبرو بوده‌­اند نیز نقاشی را به عنوان راه درمان پیشنهاد می‌­کنند. رهایی احساسات بوسیله‌­ی نقاشی باعث بهبود بیان عاطفی می­‌شود.

افرادی که نقاشی می­‌کنند افزایش هوش احساسی را تجربه می­‌کنند. اجازه‌­ی بروز احساسات شما در نقاشی به درک شما از احساسات خود کمک می‌­کند تا متوجه عوامل موثر بر تغییر شرایط روحی خود بشوید.

تجربه‌­ی شیوه‌­های مختلف نقاشی به شما کمک می‌­کند آنچه احساسات شما را هدف می­‌گیرد درک کنید مانند شادی، غم، عشق و عصبانیت. اغلب احساساتی که در زمان خلق یک اثر دارید به مردمی که آن نقاشی را می‌­بینند نیز منتقل می­‌شود. نقاشان این توانایی را دارند شادی را به دیگران هدیه کنند و احساست مثبت ذهنی خود را با بینندگان به اشتراک بگذارند. این مهارت­‌ها نقاشان را به همراهان بهتری برای خودشان و آدم‌­های اطرافشان تبدیل می­‌کند.

در حالیکه ممکن است به نظر برسد نقاشی ربطی به آمادگی جسمانی ندارد مزایای سلامت عمومی به طرز باورنکردنی ارزشمندند . با توجه به تمام مزایای نسبت داده شده به این سرگرمی هنری مشخص است که نقاشی در افراد و در هر سنی  سلامت روانی قدرتمندی ایجاد می‌­کند. نقاشی نه تنها باعث ایجاد روحیه شاد در خود هنرمند بلکه در اطرافیان آن­ها نیز می­‌شود.

 

فیلم آموزش نقاشی و طراحی فرحناز پناه

فیلم آموزش جامع طراحی شامل تدریس کلیه تکنیک ها واصول مقدماتی و مهم در هنر طراحی است.همانطور که می دانید نقاشی و طراحی از جمله مهمترین هنرهای تجسمی به شمار می آیند.بسیاری از هنرجویان علاقه مند به دنیای طراحی به دلیل هزینه های بسیار بالای کلاس های نقاشی و طراحی و همچنین نبود این محیط های آموزشی در بسیاری از شهرستان های کشور نمی توانند در دوره های آموزش نقاشی و طراحی شرکت کنند و از این رو مهارت بسیاری از این عزیزان در اثر بسیاری از محدودیت های گفته شده شکوفا نمی شود.شما عزیزان با تهیه این فیلم آموزشی می توانید به تمامی تکنیک های برتری که در طراحی اشیا و نقاشی های حرفه ای استفاده می شود دست یابید.

محتوای فیلم آموزش مقدماتی طراحی :

در این فیلم آموزشی دو مبحث بسیار مهم در طراحی تحت آموزش قرار گرفته است :

1.مبحث خطوط صاف و کاربرد خطوط راست در طراحی

2.مبحث منحنی ها و کاربرد آن در شکل گیری طراحی اشیا

در این مجموعه جامع آموزشی کلیه مباحث هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری پیاده سازی شده و تمامی  فیلم های آموزشی در لابراتور شخصی  فرحناز پناه ضبط و رکورد شده است.

ویژگی های پکیج جامع آموزش نقاشی و طراحی :

مدت زمان این مجموعه آموزشی : 3 ساعت (180 دقیقه)

کیفیت پخش فیلم : فرمت پخش HD

نحوه دریافت فیلم : به صورت لینک دانلود

حجم دانلود فیلم آموزشی : 1GB

حاصل دوره :

با گذراندن این دوره آموزشی قادر هستید تا به اوج مهارت در طراحی پایه و استفاده خطوط صاف و منحنی ها در شکل گیری اشیا دست یابید.منحنی ها و خطوط صاف از جمله مباحث بسیار مهم در هنر طراحی و نقاشی هستند.

سوالات متداول هنرجویان گرامی :

1.آیا دوره های متوسط و پیشرفته طراحی نیز از  فرحناز پناه وجود دارد ؟
بله.پس از گذراندن دوره مقدماتی و آشنایی با مباحث مقدماتی و اصول طراحی اولیه طراحی شما عزیزان می توانید از آموزش های دوه های متوسط که مباحثی همچون حجم و روانشناسی رنگ ها و کارگاه های پیشرفته عملی طراحی است استفاده نمایید.

2.آیا از این محصولات می توان در تبلت و یا گوشی همراه استفاده نمود ؟
بله شما عزیزان در تمامی device های خود نظیر تبلت و موبایل بدون مشکل می توانید از این مجموعه آموزشی استفاده نمایید.هیچ محدودیتی برای استفاده از این مجموعه در کامپیوترها در نظر گرفته نشده است و شما عزیزان به راحتی می توانید از این مجموعه در تمامی device ها استفاده نمایید

3.آیا مجموعه آموزش جامع طراحی تنها شامل مباحث تئوری است ؟
خیر.در ابتدا کلیه مباحث و تکنیک های مقدماتی طراحی تدریس شده و در پایان هر قسمت یک کارگاه عملی از همان مبحث آموزشی به صورت کاملا عملی آورده شده است.شما عزیزان در این مجموعه آموزشی با 4 کارگاه کاملا عملی با موضوع مباحثی همچون آموزش خطوط راست و منحنی ها و کاربرد آن ها در طرح های عملی آشنا خواهید شد

4.آیا این مجموعه آموزشی رو می توانم به صورت DVD فیزیکی نیز داشته باشم؟
خیر.شما عیزان تنها از طریق لینک دانلود می توانید مجموعه آموزش جامع نقاشی و طراحی مقدماتی استاد فرحناز پناه را تهیه نمایید

مدرس دوره:

مدرس این فیلم آموزشی  فرحناز پناه هنرمند اصیل و چهره ای نام آشنا در عرصه فرهنگ و نقاشی کشور با سابقه تدریس 30 سال می باشد.ایشان در طول دهه گذشته کلاس های حضوری بسیار زیادی در زمینه طراحی های خلاقانه و آموزش نقاشی با پاستل برگزار کرده اند.ایشان دارای نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور بوده و هنرجویان بسیاری در کلاس های آموزش نقاشی و طراحی ایشان با دنیای حرفه ای نقاشی و طراحی آشنا شده اند.از ایشان تا کنون 4 مجموعه کتاب نقاشی به چاپ رسیده است

بررسی تفاوت اسکچ با طراحی

مقایسه اسکچ با طراحی منبع مقاله:www.artistsnetwork.com در این مقاله به صورت مفصل و جامع تفاوت بین طراحی (drawing) با (sketch) تحت بررسی قرار گرفته است.اگر از تکنیکهای هنرهای تجسمی اطلاعات زیادی نداشته باشید، تفاوت بین اسکچ و طراحی را درک نخواهید کرد. تفاوت اساسی بین...

 فرحناز پناه

فرحناز پناه فعالیت خود را در زمینه نقاشی و طراحی از سال 1365 آغاز کرد و تاکنون بیش از 8 نمایشگاه جمعی و 12 نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است.فرحناز پناه را می توان هنرمندی اصیل و صاحب سبک در زمینه های مختلف نقاشی و طراحی معرفی نمود.آموزش نقاشی و تدریس ایشان در زمینه طراحی های خلاقانه از اصلی ترین فعالیت های فرحناز پناه در طول سالیان اخیر بوده است.ایشان صاحب سبکی خاص در زمینه نقاشی با پاستل می باشد و مجموعه آثار نقاشی های ایشان در 4 جلد کتاب با عناوین زیر از انشترات سرزمین اهورایی به چاپ رسیده است:

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 1 | کتاب ابریشم و آب

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 2 | کتاب ابر , باد , خاک , آتش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 3 | کتاب به آفرینش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 4 | کتاب حلقه خورشید

 

فرحناز پناه

مجموعه کتاب های نقاشی فرحناز پناه

تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه

گالری نقاشی های مدرن استاد فرحناز پناه

سفارش تابلوهای نقاشی و طراحی های مدرن

شما عزیزان می توانید برای استفاده از تابلوهای نقاشی و طراحی های خلاقانه در محیط های مختلف مانند کافی شاپ ها , هتل ها , کتابخانه ها و … با ما تماس بگیرید.آنچه در ذهن شما باشد در سریعترین زمان ممکن برای شما متناسب با محیط کاری تان طراحی خواهد شد. تابلوهای بزرگ دیواری، ایده ای دوست داشتنی برای دکوراسیون منزل و یا محیط کار شما هستند.از نمونه تابلوها و طراحی های موجود در سایت بازدید بعمل آورید.