مقایسه اسکچ با طراحی

منبع مقاله:www.artistsnetwork.com

در این مقاله به صورت مفصل و جامع تفاوت بین طراحی (drawing) با (sketch) تحت بررسی قرار گرفته است.اگر از تکنیکهای هنرهای تجسمی اطلاعات زیادی نداشته باشید، تفاوت بین اسکچ و طراحی را درک نخواهید کرد. تفاوت اساسی بین اسکچ و طراحی ، طراحی آزادانه در اسکچ است که مرحله اولیه طراحی نیز به حساب می‌آید.

نکته اساسی: اسکچ به نوعی طراحی آزادانه است که در مراحل اولیه طراحی پدید می آید.بایستی به کلید واژه طراحی آزادانه در اسکچ توجه ویژه تری داشته باشید

 هرچند،همیشه اینطور نخواهد بود، اسکچ به خودی خود می‌تواند کار هنری هم باشد. در زمینه هنرهای تجسمی، هم اسکچ و هم طراحی دو ابزار مهم هستند که  فرد با آنها روش‌های هنرمندانه خود را بروز می‌دهد. اما،می‌توانیم به بعضی تفاوت‌های بین این دو شکل هنر تجسمی اشاره کنیم. برای مثال، تفاوت اسکچ و طراحی از لحاظ تکنیک و ابزار مورد استفاده.اگر علاقه مند‌ به ‌یادگیری تکنیک های طراحی و اسکچ به صورت حرفه ای هستید با فیلم آموزش نقاشی و طراحی در این سایت با ماهمراه باشید.

تفاوت اسکچ با طراحی

تفاوت کاغذ اسکچ با کاغد طراحی

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید کاغذ مورد استفاده برای اسکچ مناسب برای تمرین و هنرجویانی است که به تازگی وارد دنیای طراحی شده اند.کاغذ مورد استفاده در اسکچ مناسب برای کار با ابزاری همچون گرافیت,ذغال و کنته است.قیمت کاغذهای اسکچ در بازار معمولا ارزان و در تمامی فروشگاه های فروش تجهیزات نقاشی در دسترس است

در مقابل کاغذ مورد استفاده در طراحی برای تمرین معمولی هنرجویان مناسب نیستند بلکه برای ارایه محصول نهایی و طراحی های حرفه ای به کار می روند.در اندازه و ارتفاع با کاغذهای مورد استفاده برای اسکچ تفاوت های اساسی دارند.کاغذ مورد استفاده در طراحی مناسب برای کار با ابزاری همچون گرافیت,ذغال,کنته, مداد, انواع رنگ و پاستل است.کاغذهای مورد استفاده برای طراحی به مراتب گران قیمت تر از کاغذهای مورد استفاده برای اسکچ هستند.با بزرگترین سایت آموزش نقاشی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی در خدمت شما هستیم.

اسکچ چیست؟

از نظر فنی، اسکچ طراحی آزادانه است که با استفاده از خطوط متعدد برای ایجاد تصویری با حداقل جزئیات و الهامات متعدد خلق می‌شود. بدون استفاده از هیچ ابزاری و حتی بدون پاک‌کن کشیده می‌شود.اسکچ خلق تصویر فقط با استفاده از مداد و زغال است. همچنین، فقط از سایه‌ روشن و تیره در این روش استفاده می‌شود.بنابراین در اسکچ به جزییات آنچنان پرداخته نمی شود و یک شمای کلی از اشیا مورد نظر و یا تصویر مورد نظری که در ذهن هنرمند است بر روی کاغذ کشیده می شود.با آموزش نقاشی و طراحی با ما همراه هستید

اسکچ ماده خام اولیه است

 برای یک هنرمند، اسکچ همچون ماده خامی است که بعدا به صورت کامل‌ و اساسی‌تر درمی‌آید.همه طراحی های بزرگ ابتدا از یک طرح اولیه خام و ابتدایی شکل می گیرند.این طرح اولیه که در ابتدا بسیار ساده بنظر می رسد همان اسکچ می باشد. هنرمندان از اسکچ برای نمایش احتمالات و جستجو به دنبال بهترین ترکیب ممکن بهره می‌برند. اسکچ همچنین تلاش ابتدایی برای درک صحنه یا تجربه‌ای زیبا است. هنرمندان به اسکچ متوسل می‌شوند تا بتوانند تجارب آنی خود را سریعا ثبت کنند. نکته قابل ذکر دیگر آن است که اسکچ‌های بسیاری از هنرمندان مشهور تا حدی معروف شدند که ارزشی بالاتر از طراحی‌های دیگر آن هنرمندان پیدا کردند. اگر علاقه مند‌ به ‌یادگیری تکنیک های طراحی و اسکچ به صورت حرفه ای هستید با فیلم آموزش نقاشی و طراحی در این سایت با ماهمراه باشید

تفاوت طراحی با اسکچ

طراح: فرحناز پناه

تفاوت طراحی با اسکچ

طراح: فرحناز پناه

اسکچ الهام ابتدایی بی‌قاعده و خام است

به طور کلی باید گفت اسکچ الهام ابتدایی بی‌قاعده و خام است که پس از تکمیل,به طراحی نهایی منجر می‌شود.این بهترین تعریف از اسکچ است که می توانستیم به آن اشاره ای داشته باشیم.اگر یک مجسمه بزرگ و حرفه ای را در نظر بگیرید در ابتدا یک ماده خام اولیه و ابتدایی بوده است که بعدها با پرداخت هایی که برروی توسط هنرمند مجسمه ساز انجام شده است به یک اثر هنری زیبا و با ارزش بزرگ تبدیل شده است.اسکچ همان طرح اولیه و ماده خام ابتدایی در این مثال است.با ما در آموزش نقاشی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی همراه باشید

 اسکچ فاقد جزئیات است و خطوط بسیاری دارد که بخشی از تصویر تجسمی هستند. اسکچ به هنرمند فرصت تجربه پرسپکتیو و تقارن را می‌دهد. اسکچ اولین طرح از کار نهایی است. اسکچ در سایه‌های روشن و تاریک گسترده شد، اسکچ روش موقتی جمع‌آوری ماهیت تصویر است. اسکچ، منبعی برای توسعه کار نهایی و الهام هنرمند پس از تصمیم‌گیری در مورد مبحثی است که خلق می‌کند. اسکچ با زغال، مداد و جوهر واسطه مانند تک رنگ کار می‌شود.اگرچه اسکچ را کار نهایی نمی‌دانند، بعضی اسکچ‌های منسوب به هنرمندان معروف ارزش هنری بسیار بالایی دارند. برای مثال کتابهای اسکچ لئوناردو‌ داوینچی و ادگار دگاس بسیار ارزشمند شده‌اند. یکی از نمونه‌های اسکچ لئوناردو داوینچی که در سال 2016 پیدا شد با ثبت قیمت 16 میلیون دلار به فروش رسید.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی کشور و برترین گالری آنلاین خرید تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

اسکچ ها همچنین راه خود را در رسانه‌های اجتماعی باز کرده‌اند و بخشی از راه‌های مختلف توصیف فعالیتهای دیگر شده‌اند.اسکچ می‌تواند راهی برای توصیف فرد یا بعضی فعالیتها فقط با استفاده از بعضی کلمات باشد. مثلا می‌توان رویدادی را با کشیدن اسکچ شرح داد. همچنین می‌تواند طرح و نقشه اولیه از هر چیزی باشد. مثلا کتاب می‌تواند اسکچی از طرح خود قبل از نوشتن داستان با جزئیات داشته باشد.

تفاوت طراحی با اسکچ

طراح: داوینچی

اسکچ مرکب

در جهان نمایشی، اسکچ می‌تواند بازدید موزیکال یا ادبی مختصری باشد. اسکچ می‌تواند بخش هجوآمیز صحنه نمایش یا نوعی نمایش کوتاه باشد که نظری اجمالی از داستان واقعی ارائه می‌کند. اسکچ بخشی از صحنه دادگاه است. هنرمند در دادگاه مینشیند و طرح اسکچ از چهره مردم حاضر در مکان محکمه می‌کشد. ثبت بیانات الهام‌بخش از قاضی تا هیئت منصفه بخشی از نمایش دادگاه است. اسکچ به درک رویدادها همینطور ثبت تصاویر متهم و افراد دیگر حاضر در دادگاه می‌افزاید. اسکچ را “اسکچ مرکب” هم می‌گویند که در بررسی جرایم مثل تصویر مجرم یا شاهد براساس توضیحات داده شده هم به کار می‌رود. این امر به خصوص مواقعی موثر است که هیچ شاهد واقعی برای جرم صورت گرفته وجود نداشته باشد و اسکچ از مشاهدات مختصر شاهد بتواند به یافتن مجرم کمک کند. اگر علاقه مند‌ به ‌یادگیری تکنیک های طراحی و اسکچ به صورت حرفه ای هستید با فیلم آموزش نقاشی و طراحی در این سایت با ماهمراه باشید

طراحان اسکچ شهری گروهی راغب از هنرمندان هستند که علاقمند به طراحی اسکچ زندگی در شهر یا مکان‌هایی هستند که در سفرهایشان با آنها مواجه می‌شوند. سازمانی با نام “طراحان اسکچ شهری” داریم که با فراخوان گروهی متشکل از صد طراح اسکچ شهری هستند. این گروه منتخب یکدیگر را ترغیب می‌کنند و کار یکدیگر را در صحنه‌های رسانه اجتماعی نمایش می‌دهند که فقط کار طراحان اسکچ متعلق به هنرمندان منتخب به نمایش گذاشته می‌شود.

طراحی اسکچ بیشتر در مورد تجسم ماهیتی علاوه بر درنگ روی جزئیات است. بنابراین، اسکچ‌ها به طور اتفاقی کشیده می‌شوند درحالیکه طراحی اتفاقی نیست.هرچند، طراحی اسکچ راه صحیح تمرین برای یک هنرمند است.طراحی اسکچ فعالیتی است که برای حفظ دقت همیشگی مهارت‌های طراحی به کار می‌رود. بنابراین، اسکچ هیچگاه محصول اندیشه زیاد مثل طراحی نیست. همچنین، زمانی زیادی برای تکمیل اسکچ نیاز نیست.اگر می خواهید طراحی را به صورت اصولی آموزش ببینید پس بایستی ابتدا از اسکچ شروع نمایید.همانطور که توضیح داده شد دروازه ورود به دنیای حرفه ای طراحی, اسکچ است. اگر علاقه مند‌ به ‌یادگیری تکنیک های طراحی و اسکچ به صورت حرفه ای هستید با فیلم آموزش نقاشی و طراحی در این سایت با ماهمراه باشید

تفاوت طراحی با اسکچ

طراح: فرحناز پناه

تفاوت طراحی با اسکچ

طراح: فرحناز پناه

طراحی چیست؟

در موارد گذشته به صورت مفصل به تعریف اسکچ پرداخته شد و گفتیم که اسکچ به نوعی طراحی آزادانه ای است که به مانند یک ماده اولیه و خام برای طراحی اصلی است.در ادامه به بررسی مفهوم دقیق تر طراحی یا همان drawing خواهیم پرداخت و مقایسه ای دقیق بین اسکچ و طراحی خواهیم داشت.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

در طراحی جزییات بیشتری نسبت به اسکچ وجود دارد.

طراحی(drawing) جزئیات بیشتری را نمایش می‌دهد و با استفاده از مداد، مداد رنگی، مداد شمعی، ماژیک و غیره برای تاثیرگذاری بیشتر کشیده می‌شود. طراحی از ابزار برای خلق خطوطی استفاده می‌کند که تمیز و مرتب‌تر از اسکچ دستی ناهموار هستند.جزییات در طراحی به مراتب بسیار بیشتر از اسکچ است.اسکچ را می توان تنها یک طرح اولیه تعریف کرد در حالی که طراحی را می توان نمونه تکمیل شده و محصول نهایی هنرمند تعریف نمود.

 طراحی با احتیاط و طرح ریزی بیشتر نسبت به اسکچ آغاز می‌شود. هنرمند می‌تواند برای خود دفترچه اسکچ داشته باشد که همه اسکچ‌های فوری خود را در آن نگه دارد. گاهی اوقات، این اسکچ‌ها عمر بسیار کوتاهی خواهند داشت. طراحی همیشه مرحله نهایی و اتمام کار است. طراحی بادقت بیشتر طرح‌ریزی می‌شود و آرامتر از طراحی اسکچ است. هنرمند می‌تواند زمان خود را روی دقت بر جزئیات بگذارد و به تصحیح تصویر تا هر مدتی که خودش بخواهد ادامه دهد. با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

تفاوت اسکچ و طراحی از نگاهی دیگر

مردم طراحی و اسکچ را یکی می‌دانند که این دیدگاه از نظر تکنیکی درست نیست، این دو ابزار مختلف هنرمند برای بیان خود هستند.اسکچ طرح خام و ماده خام اولیه هنرمند برای طراحی است که معمولا با سرعت زیاد و بدون ابزار خاص نقاشی و به صورت حرکات و طراحای های آزادانه کشیده می شود در حالی که طراحی با زمان بیشتر و طرح ریزی و جزییات بسیار بیشتری از سمت هنرمند کشیده می شود.بنابراین اینکه بسیاری از افراد طراحی و اسکچ را یکی می دانند از دید تکنیکی و طراحان حرفه ای دیدگاهی نادرست است. با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

تفاوت اسکچ با طراحی

طراح: فرحناز پناه

تفاوت اسکچ با طراحی

طراح: فرحناز پناه

6 تفاوت تفاوت اسکچ و طراحی

-درحالیکه اسکچ طراحی آزادانه محسوب می‌شود که برروی به دست آوردن ماهیت علاوه بر ورود به جزئیات متمرکز است، طراحی بیان آرام و دقیق‌تری است که از ابزار و رنگ‌ها نیز استفاده می‌کند.معمولا اسکچ ها با سرعت بسیار زیادی کشیده می شوند این درحالی است که طراحی ها معمولا زمان بیشتری نسبت به اسکچ نیاز دارند.

-اسکچ فقط با استفاده از مداد و زغال انجام می شود. اما طراحی با استفاده از مداد، مداد شمعی، مداد رنگی، ماژیک و غیره انجام می شود.

-اسکچ بعدا به هدف طراحی زیبا به کار می رود.

-اسکچ تصویری با حداقل جزئیات خلق می‌کند درحالیکه طراحی تصویری بسیار دقیق تری به وجود می‌آورد.

-طراحی همیشه مرحله پایانی، محصول نهایی هستند درحالیکه اسکچ تلاش‌های اولیه برای رسیدن به صحنه‌ یا تجربه‌ای زیبا است.

-اسکچ زمان زیادی نمی‌برد اما طراحی زمان بسیاری زیادی می‌برد.

با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

تفاوت بنیادی بین اسکچ و طراحی

تفاوت واقعی اسکچ و طراحی در چیست؟ برای پاسخ به این معما، ابتدا تصدیق می‌کنیم اسکچ شکلی از طراحی است و طراحی روشی برای ایجاد نشانه‌ها در اسکچ است. طراحی را می‌توان صرفا ایجاد نشانه‌ها روی سطح تعریف کرد. این دو توضیح اغلب به جای هم به کار می‌روند. واقعا جای تعجب نیست که در تعریف تفاوت بین این دو دچار سردرگمی شویم و واقعا مطمئن نیستم بتوان پاسخ کاملی به این سوال داد، اما نظرات ساده خود را ارائه میکنم.

بیشتر مردم اسکچ را شکل بی‌قاعده و تصحیح شده طراحی می‌دانند.

اسکچ عموما با علائم سریع خلق می‌شود و معمولا فاقد بعضی جزئیات است که طراحی تکمیل شده شامل آنها است.

اغلب “زیر و بم” طراحی کامل شده در مرحله اسکچ جریان هنری حل می‌شود. ترکیب هنری، تعادل بین ارزش‌ها و تناسب همگی در اسکچ سریع کار می‌کنند که علاوه بر رفتن به سمت طراحی تکمیل شده، خطر اشتباه را به همراه دارند.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

اسکچ در مقابل واسطه و سطوح طراحی

یکی دیگر از ملاحظات واسطه است. گرافیت، زغال، جوهر و مداد کونته همگی را می‌توان واسطه در نظر گرفت که در خلق اسکچ استفاده می‌شوند، درحالیکه پاستل و مداد رنگی واسطه تکمیلی برای طراحی هستند.اسکچ‌ها نیز معمولا کوچکتر از طراحی هستند، اگرچه طراحی های کوچک زیادی وجود دارد. سطح حوزه دیگری است که می‌تواند بین اسکچ و طراحی تمایز قائل شود.

اسکچ بیشتر در کاغذهایی با کیفیت پایین تر مثل کاغذ کاهی خلق می‌شود درحالیکه طراحی پایانی در سطوح باکیفیت تر مثل کاغذ بریستول، و یا کاغذ مخصوص طراحی گه نسبتا گران قیمت تر هستند انجام می شود. اما این تعریف از اسکچ خیلی کامل نیست. هیچ قانونی در اینجا نیست فقط فرضیه و نتیجه‌گیری کلی است. با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

آیا این اسکچ است یا طراحی؟

وقتی به این مسئله توجه داشته باشید که بسیاری از اسکچ‌ها واقعا حائز اهمیت هستند و به خودی خود “کارهای هنری” در نظر گرفته می‌شوند، سردرگمی در رابطه با تفاوت بین اسکچ و طراحی بیشتر می‌شود. اسکچ‌های زیادی از هنرمندان برتر را در کتاب‌های تاریخ هنر می‌بینیم. این کارهای بی‌قاعده اکنون کارهای هنری بسیار پرقیمتی به شمار می‌آیند. هنرمندان برای آنکه مرز بین این دو را مشخص کنند اغلب طراحی های تکمیل شده را با نیت بی‌قاعده‌تر کردن اسکچ‌ها خلق می‌کنند. فرض کنید یک صفحه اسکچ و صفحه طراحی را داریم آیا می‌توانیم روی صفحه طراحی اسکچ بکشید یا روی صفحه اسکچ طراحی کنید؟ چرا با ما این کار را میکنند؟تشخیص طراحی و اسکچ ممکن است برای افراد مبتدی کار سختی باشد.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

آیا خیلی به این مسئله فکر کردید؟

فکر کنم خیلی به این مسئله فکر کردیم، بنابراین بیایید مقایسه‌ای پیشنهاد کنیم. بیایید اسکچ و طراحی را با شام خوردن مقایسه کنیم. می توانیم با هر تعداد روشی که بخواهید به این وعده غذایی دسترسی داشته باشید. میتوانیم پیرامون خانه همبرگر بخورید یا همه آماده شوید و برای صرف شامی تجملی بیرون بروید. به هر روشی که میخواهید شام خود را صرف کنید.

 “طراحی بیان مستقیم و خودبه خودی گونه های نوشتاری توسط هنرمند است: با نوشتن بهتر از نقاشی میتوان شخصیت واقعی خود را آشکار کرد.”

چنین نقل قولی هنرمند و طراحی‌های او را در دنیای خلاقیت وسیع‌تری قرار می‌دهد. اینجا است که نشان می‌دهد طراحی نه تنها حرفه‌ای تجسمی است بلکه یکی از حالات و عواطف هنرمند است که به صورت بصری با طراحی بیان می‌شود. اسکچ بخش جدایی‌ناپذیر این بیان است اما فقط نگاه اجمالی از سیاحت هنرمند نشان می‌دهد که تنها پیشگام بیان نهایی هنرمند است.با ما در بزرگترین سایت آموزش نقاشی و طراحی و خرید اینترنتی تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

عقیده من این است که هر دو هنر هستند. فقط طراحی اسکچ شکل غیررسمی تری دارد.

تفاوت اسکچ و طراحی

طراح: فرحناز پناه

تفاوت اسکچ و طراحی

طراح: فرحناز پناه

برترین فیلم آموزش اسکچ و طراحی

اگر علاقه مند به یادگیری تکنیک های برتر طراحی و اسکچ هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از قوی ترین محصول آموزش نقاشی-طراحی-اسکچ توسط هنرمند نقاش برجسته خانم فرحناز پناه است.در این مجموعه فیلم های آموزشی شما با برترین متدها و روش های طراحی خلاقانه و خلق اسکچ های حرفه ای آشنا می شوید.

جهت مشاهده فیلم آموزش طراحی و نقاشی هنرمند نقاشی خانم فرحناز پناه بر روی بنر زیر کلیک نمایید

فیلم آموزش نقاشی و طراحی استاد فرحناز پناه

فیلم آموزش جامع طراحی شامل تدریس کلیه تکنیک ها واصول مقدماتی و مهم در هنر طراحی است.همانطور که می دانید نقاشی و طراحی از جمله مهمترین هنرهای تجسمی به شمار می آیند.بسیاری از هنرجویان علاقه مند به دنیای طراحی به دلیل هزینه های بسیار بالای کلاس های نقاشی و طراحی و همچنین نبود این محیط های آموزشی در بسیاری از شهرستان های کشور نمی توانند در دوره های آموزش نقاشی و طراحی شرکت کنند و از این رو مهارت بسیاری از این عزیزان در اثر بسیاری از محدودیت های گفته شده شکوفا نمی شود.شما عزیزان با تهیه این فیلم آموزشی می توانید به تمامی تکنیک های برتری که در طراحی اشیا و نقاشی های حرفه ای استفاده می شود دست یابید.

محتوای فیلم آموزش مقدماتی طراحی :

در این فیلم آموزشی دو مبحث بسیار مهم در طراحی تحت آموزش قرار گرفته است :

1.مبحث خطوط صاف و کاربرد خطوط راست در طراحی

2.مبحث منحنی ها و کاربرد آن در شکل گیری طراحی اشیا

در این مجموعه جامع آموزشی کلیه مباحث هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری پیاده سازی شده و تمامی  فیلم های آموزشی در لابراتور شخصی استاد فرحناز پناه ضبط و رکورد شده است.

ویژگی های پکیج جامع آموزش نقاشی و طراحی :

مدت زمان این مجموعه آموزشی : 3 ساعت (180 دقیقه)

کیفیت پخش فیلم : فرمت پخش HD

نحوه دریافت فیلم : به صورت لینک دانلود

حجم دانلود فیلم آموزشی : 1GB

حاصل دوره :

با گذراندن این دوره آموزشی قادر هستید تا به اوج مهارت در طراحی پایه و استفاده خطوط صاف و منحنی ها در شکل گیری اشیا دست یابید.منحنی ها و خطوط صاف از جمله مباحث بسیار مهم در هنر طراحی و نقاشی هستند.

سوالات متداول هنرجویان گرامی :

1.آیا دوره های متوسط و پیشرفته طراحی نیز از استاد فرحناز پناه وجود دارد ؟
بله.پس از گذراندن دوره مقدماتی و آشنایی با مباحث مقدماتی و اصول طراحی اولیه طراحی شما عزیزان می توانید از آموزش های دوه های متوسط که مباحثی همچون حجم و روانشناسی رنگ ها و کارگاه های پیشرفته عملی طراحی است استفاده نمایید.

2.آیا از این محصولات می توان در تبلت و یا گوشی همراه استفاده نمود ؟
بله شما عزیزان در تمامی device های خود نظیر تبلت و موبایل بدون مشکل می توانید از این مجموعه آموزشی استفاده نمایید.هیچ محدودیتی برای استفاده از این مجموعه در کامپیوترها در نظر گرفته نشده است و شما عزیزان به راحتی می توانید از این مجموعه در تمامی device ها استفاده نمایید

3.آیا مجموعه آموزش جامع طراحی تنها شامل مباحث تئوری است ؟
خیر.در ابتدا کلیه مباحث و تکنیک های مقدماتی طراحی تدریس شده و در پایان هر قسمت یک کارگاه عملی از همان مبحث آموزشی به صورت کاملا عملی آورده شده است.شما عزیزان در این مجموعه آموزشی با 4 کارگاه کاملا عملی با موضوع مباحثی همچون آموزش خطوط راست و منحنی ها و کاربرد آن ها در طرح های عملی آشنا خواهید شد

4.آیا این مجموعه آموزشی رو می توانم به صورت DVD فیزیکی نیز داشته باشم؟
خیر.شما عیزان تنها از طریق لینک دانلود می توانید مجموعه آموزش جامع نقاشی و طراحی مقدماتی استاد فرحناز پناه را تهیه نمایید

مدرس دوره:

مدرس این فیلم آموزشی استاد فرحناز پناه هنرمند اصیل و چهره ای نام آشنا در عرصه فرهنگ و نقاشی کشور با سابقه تدریس 30 سال می باشد.ایشان در طول دهه گذشته کلاس های حضوری بسیار زیادی در زمینه طراحی های خلاقانه و آموزش نقاشی با پاستل برگزار کرده اند.ایشان دارای نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور بوده و هنرجویان بسیاری در کلاس های آموزش نقاشی و طراحی ایشان با دنیای حرفه ای نقاشی و طراحی آشنا شده اند.از ایشان تا کنون 4 مجموعه کتاب نقاشی به چاپ رسیده است

 فرحناز پناه

استادفرحناز پناه فعالیت خود را در زمینه نقاشی و طراحی از سال 1365 آغاز کرد و تاکنون بیش از 8 نمایشگاه جمعی و 12 نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است.فرحناز پناه را می توان هنرمندی اصیل و صاحب سبک در زمینه های مختلف نقاشی و طراحی معرفی نمود.آموزش نقاشی و تدریس ایشان در زمینه طراحی های خلاقانه از اصلی ترین فعالیت های فرحناز پناه در طول سالیان اخیر بوده است.ایشان صاحب سبکی خاص در زمینه نقاشی با پاستل می باشد و مجموعه آثار نقاشی های ایشان در 4 جلد کتاب با عناوین زیر از انشترات سرزمین اهورایی به چاپ رسیده است:

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 1 | کتاب ابریشم و آب

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 2 | کتاب ابر , باد , خاک , آتش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 3 | کتاب به آفرینش

برگزیده آثار فرحناز پناه | مجموعه شماره 4 | کتاب حلقه خورشید

 

فرحناز پناه

مجموعه کتاب های نقاشی فرحناز پناه

تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه
تابلوهای نقاشی فرحناز پناه

گالری نقاشی های مدرن استاد فرحناز پناه

سفارش تابلوهای نقاشی و طراحی های مدرن

شما عزیزان می توانید برای استفاده از تابلوهای نقاشی و طراحی های خلاقانه در محیط های مختلف مانند کافی شاپ ها , هتل ها , کتابخانه ها و … با ما تماس بگیرید.آنچه در ذهن شما باشد در سریعترین زمان ممکن برای شما متناسب با محیط کاری تان طراحی خواهد شد. تابلوهای بزرگ دیواری، ایده ای دوست داشتنی برای دکوراسیون منزل و یا محیط کار شما هستند.از نمونه تابلوها و طراحی های موجود در سایت بازدید بعمل آورید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
error: Content is protected !!
× پشتیبانی آنلاین(Whatsapp)