سلام.خیلی خوشحال هستیم که با یک مقاله خوب دیگر در زمینه هنر نقاشی و راهکارهای تبدیل شدن به یک هنرمند حرفه ای در این رشته محبوب و پرطرفدار هنری در خدمت شما عزیزان هستیم.همواره سعی بر آن داشتیم تا در این سایت مقالات به روز و مفیدی در زمینه هنر اصیل نقاشی و روش های موثر در تکنیک های طراحی خلاقانه ارایه دهیم.آموزش نقاشی همواره در تمامی سنین می تواند جذاب و برای روح و جان آدمی موثر و مفید باشد.تمامی افراد در هر شرایط سنی می توانند به یادگیری نقاشی و طراحی بپردازند.در این مقاله قصد داریم تا 8 روش برتر برای رشد و پیشرفت در هنر نقاشی را بررسی کنیم.با ما در سایت گالری پناه اولین سایت آموزش نقاشی و طراحی و برترین گالری آنلاین تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

نقاش : فرحناز پناه

1.عضو انجمن های هنر نقاشی در شهر خود شوید

در تمامی شهرهای جهان همواره موسسه و یا انجمن هایی در زمینه های فرهنگی و هنری وجود دارند. این انجمن ها از افرادی علاقه مند به دنیای هنر تشکیل شده و شاید شما در شهر خود از آن ها بی خبر باشید!بسیاری از این موسسات غیر انتفاهی و برخی دولتی هستند.وظیفه اصلی این موسسات برگزاری برنامه های مفید هنری و فرهنگی و ایجاد بسترهای مناسب برای عرضه محصولات فرهنگی و حمایت از جامعه هنری است.

شما با عضویت در این انجمن های هنری می توانید به تمامی موزه ها و نمایشگاه های نقاشی و طراحی شهر خود دسترسی مستقیم داشته و با ایده های جذاب هنری سایر هنرمندان از نزدیک آشنا شوید.برای مثال یکی از بزرگترین انجمن های نقاشی و طراحی جهان در شهر New Orleans آمریکا است.هنرمندان و حامیان هنری زیادی در این انجمن حضور دارند که یک جامعه هنری موثری را تشکیل داده اند. بسیاری از افرادی که قصد ورود به دنیای طراحی و نقاشی را دارنددر اولین قدم خود عضو این انجمن های هنری می شوند و از فکر و ایده های سایر اساتید و هنرمندان استفاده کرده که این امر بدون شک سبب پیشرفت در فعالیت هنری شان خواهد شد.

حضور فعال در انجمن های هنری می تواند سبب شکوفا شدن استعداد و تشویق شما از سوی علاقه مندان واقعی هنر باشد.در این انجمن ها شما می توانید نقد های بسیار موثری در تمامی زمینه های هنر نقاشی و طراحی داشته باشید و از نظریات دیگران به درستی در فعالیت هنری خود استفاده نمایید.پس زمان را از دست ندهید و همین امروز عضو انجمن هنرمندان نقاشی و طراح شهر خود شوید!

اولین پیشنهاد ما به شما شناسایی انجمن های هنرنقاشی در شهر زندگی خود می باشد.این اولین راه ارتباطی موثر برای وارد شدن به دنیای حرفه ای طراحی و نقاشی است.بسیاری از شهرداری ها و مراکز فرهنگی به صورت روزانه در تمامی شهرها به برگزاری برنامه های هنری مانند برپایی نمایشگاه های شهری و ایجاد بازارچه های هنری موقت برای حمایت از جامعه هنری در جهت فروش محصولات هنری مشغول بوده و شما با کمترین هزینه می توانید تمامی محصولات و آثار هنری خود را در این نمایشگاه های موقت شهری برای عموم به نمایش گذارید. با ما در سایت گالری پناه اولین سایت آموزش نقاشی و طراحی و برترین گالری آنلاین تابلوهای نقاشی مدرن همراه باشید.

یکی از مهمترین اقداماتی که می بایست انجام دهید ارتباط موثر با این مراکز هنری در شهر خود جهت اطلاع از برگزاری برنامه های خوب هنری است.برای مثال می توانید با واحد فرهنگی در شهرداری شهر خود تماس حاصل نمایید و از آن ها برنامه های هنری برگزار شده در سطح شهر خود را جویا شوید و در این برنامه ها شرکت کنید.اگر هنری برای عرضه داشته باشید این برنامه ها می تواند فرصت بسیار مناسبی برای نمایش و ارایه محصولات هنری باشد.برای مثال شما با کمترین هزینه می توانید تابلوهای نقاشی خود را برای فروش و نمایش در این نمایشگاه های شهری ارایه کنید.

فرصت را از دست ندهید! همین الان از طریق اینترنت تمامی برنامه های خوب هنری شهر خود را جستجو کنید و خودتان را برای شرکت در برنامه های هنری شهر آماده کنید.در این برنامه ها همواره افرادی هستند که می توانند تمامی عشق و علاقه شما را به هنر نقاشی و طراحی با دیگران به اشتراک گذارند.بسیاری از افرادی که در این برنامه ها شرکت می کنند به دنبال یادگیری و آموزش نقاشی و طراحی هستند و این یک فرصت طلایی برای ارتباط موثر با این افراد است.برای مثال یکی از سایت های مفید در زمینه اطلاع از نمایشگاه های نقاشی و طراحی برگزار شده https://galleryinfo.ir/ است.در این سایت شما می توانید از آخرین نمایشگاه های نقاشی و طراحی و انجمن های مفید نقاشی و طراحی کسب اطلاع نمایید.

هنر چگونه می تواند درد و رنج ما را در زندگی کم کند؟(برای مطالعه کلیک نمایید)

نقاش : فرحناز پناه

2.کلاس های نقاشی و طراحی محله خود را پیدا کنید

یکی از بهترین راهکارهای تبدیل شدن به یک هنرمند حرفه ای در زمینه هنر نقاشی و طراحی , آموزش آموزش و آموزش است.آموزش نقاشی و طراحی به شیوه ای اصولی توسط اساتید هنرمند همواره یکی از بهترین روش های پیشرفت در هنر نقاشی است.

ما یک راه حل ساده و مفید را به شما پیشنهاد می دهیم.کلاس های طراحی و نقاشی محله خود را پیدا کنید و با توجه به اینکه در بسیاری از محله های شهر های بزرگ کشور سراهای محله از سوی شهرداری ها ایجاد شده است شما می توانید با کمترین هزینه نسبت به ثبت نام کلاس های خصوص و ثبت نام در دوره های آموزشگاه های کلاسیک اقدام نمایید.

مطابق با تحقیق میدانی که ما در شهر تهران انجام دادیم بسیاری از محله های شهر تهران در حال حاضر دوره های نقاشی و طراحی خوبی در سراهای محله برای سنین مختلف برگزار می کنند که شرکت در این کلاس های آموزش نقاشی و طراحی برای شروع می تواند موثر باشد.هزینه این کلاس ها به مراتب کمتر از آموزشگاه های کلاسیک نقاشی و طراحی است و اساتید خوبی در این دوره ها تکنیک های اولیه و شروع کار با انواع مدیوم های نقاشی را به شما آموزش می دهند.برای مثال می توانید از سنین نوجوانی و حتی کودکی تکنیک های پایه مدیوم آبرنگ را با شرکت در این دوره های کم هزینه نقاشی فرا گیرید.

تکنیک های طلایی نقاشی با رنگ و روغن (برای مطالعه کلیک نمایید)

نقاش : فرحناز پناه

3.از فروشگاه و نمایشگاه های هنری شهر خود بازدید نمایید

فروشگاه های صنایع دستی بسیاری در سطح شهر ها برگزار می شود.در این نمایشگاه های شهری غرفه هایی برای عرضه محصولات هنر نقاشی و طراحی وجود دارند.در فروشگاه های هنری برگزار شده در شهر خود شرکت کنید.شرکت در این نمایشگاه های شهری سبب می شود که با ایده های هنری سایر هنرمندان آشنا شوید.همچنین می توانید به صورت موثر و حضوری از تجربیات هنری اساتید نقاشی و طراحی استفاده کنید.

فراموش نکنید در هنر نقاشی و طراحی نیز شما در تمامی مراحل پیشرفت کاری نیاز به ارتباطات موثر کاری خواهید داشت بنابراین تا حدی که ممکن است با حضور در فروشگاه های هنری و نمایشگاه های موقت شهری در زمینه صنایع دستی و فروش تابلوهای نقاشی ارتباطات خود را با افراد و مدیران هنری افزایش دهید.برای مثال بسیاری از مدیران گالری های بزرگ نقاشی و طراحی در این همایش های هنری شرکت می کنند.

یکی از مهمترین کارهایی که می بایست از سوی شما انجام شود ایجاد ارتباط با مدیران گالری و افرادی است که در زمینه فعالیت های هنری نقش اجرایی داشته و در آینده می توانند در جهت برگزاری نمایشگاه های شخصی خودتان کمک موثر داشته باشند.بنابراین آینده نگر باشید و در هنر نیز به مانند تمامی رشته های فنی و مهندسی ارتبط موثر خود را با افراد در این حوزه گسترش دهید.

همیشه از تقویم های نمایشگاه های نقاشی و طراحی شهر خود مطلع باشید و با شرکت در این همایش های هنری ارتباطی موثر با مدیران عرصه فرهنگی و هنری برقرار نمایید این ارتباطات برای شما در آینده می تواند بسیار موثرباشد.

نقاش : فرحناز پناه

4.بازدید از موزه ها , باغ های گیاه شناسی و گالری های نقاشی

در سایت های اینترنتی همیشه به دنبال برنامه های برگزار شده در شهر خود باشید.از موزه های مدرن هنری بازدید کنید این بازدید سبب می شود تا ایده های هنری در وجود شما شکل گیرد.از باغ های گیاه شناسی دیدن کنید این مورد در افزایش خلاقیت ذهنی هنرمندان تاثیر گذار بوده است.برای مثال درشهر شیکاگو بسیاری از دوره های نقاشی در باغ های گیاه شناسی برگزار می گردد و بسیاری از هنرمندان حرفه ای در این مکان ها حضور می یابند.گالری های نقاشی و طراحی شهر خود را شناسایی کنید با آن ها تماس بگیرید و نمایشگاه های نقاشی خوب برگزار شده را جویا شوید و در آن ها شرکت نمایید.این مهمترین فعالیتی است که از سوی یک هنرمند نقاشی و طراح می بایست صورت گیرد.بسیاری از گالری ها برنامه های هنری خوبی برای بازدیدکنندگان خود برگزار می کنند.برای مثال در بسیاری از گالری های نقاشی از اساتید مجرب دعوت می کنند تا کلاس های آموزش تکنیک های نقاشی و طراحی پایه را برای افرادی که علاقه مند به ورود به دنیای حرفه ای هنر نقاشی و طراحی هستند برگزار نمایند. 

5.از آموزش های معلم خصوصی خوب استفاده کنید

بسیاری از هنرمندان نقاش و طراح در سراسر دنیا وجود دارند که منبع درآمد اصلی شان تدریس سرفصل های هنر بوده و از طریق آموزش نقاشی و طراحی کسب درآمد می کنند.این هنرمندان علاقه مند به تدریس دورهای آموزش نقاشی و طراحی به صورت خصوصی نیز می باشند.اگر در شهری زندگی می کنید که فاقد یک آموزشگاه و کلاس نقاشی و طراحی مناسب است می توانید یک معلم خصوصی در زمینه آموزش تکنیک های طلایی نقاشی و طراحی استخدام نمایید.

شاید برای شما این مساله مطرح باشد که هزینه استخدام یک معلم خصوص نقاشی و طراحی می تواند بسیار بالا باشد پیشنهاد ما به شما این است که در شهر خود علاقه مندان به یادگیری نقاشی و طراحی را بیابید و به صورت گروهی از یک معلم خصوصی مجرب استفاده نمایید بدین صورت در یادگیری هنر اصیل نقاشی و طراحی می توانید هزینه های خود را کاهش دهید و خانه خود را تبدیل به یک آموزشگاه نقاشی کنید.

برای یافتن یک استاد نقاشی می توانید به نمایشگاه های نقاشی سر بزنید و از گالری های برگزار شده در شهر خود بازدید نمایید.از هنرمند مورد نظر سوال کنید که آیا تمایل به تدریس کلاس خصوص هستند و از این طریق به راحتی می توانید برای بازه زمانی مشخصی از تمامی تجارب و تکنیک های ناب نقاشی و طراحی استفاده نمایید.

پیشنهاد این است که برای بازه طولانی با یک استاد نقاشی قرارداد نبندید و از اساتید مختلف و در بازه های زمانی بین 3 الی 4 هفته استفاده کنید. دقت نمایید که لزوما هر هنرمند نقاشی و طراح خوب نمی تواند یک مدرس و استاد خوبی در زمینه تدریس تکنیک های نقاشی و طراحی باشد و این نکته بسیار مهمی است که بایستی به آن توجه داشته باشید.

6.مهمانی با تم نقاشی برگزار کنید

در شهر Louisiana یک پارتی با تم نقاشی برگزار می شود که توسط دو مادر کار آفرین برگزار می شود.هر کدام از شرکت کنندگان در این مهمانی هزینه 40 دلار بابت ورودی پرداخت می کنند و در یک مهمانی بزرگ اما با تم و دنیای نقاشی و طراحی شرکت می کنند.این شیوه برگزاری جلسات هنری امروزه در جهان بسیار شایع شده است و مورد استقبال بسیاری از علاقه مندان به هنر زیبای نقاشی قرار گرفته است.هرکدام از افراد با بوم های نقاشی خود در این پارتی شرکت می کنند و در یک دورهمی بسیار دوستانه طرح های هنری خود را در بوم نقاشی خود پیاده سازی می کنند.در این پارتی بزرگ هنری معمولا از اساتید مجرب نیز دعوت می شود که هرکدام از شرکت کنندگان می توانند سوال ها و موارد آموزشی خود را در حضور این اساتید مطرح نمایند.شاید در کشور ما نیز بتوان از چنین دورهمی هایی با تم نقاشی برگزار داشت و بستر و فضای مناسبی برای علاقه مندان به دنیای نقاشی و طراحی آماده کرد.اگر توان انجام این کار را دارید در اجرای آن شک نکنید و از همین امروز دست بکار شوید.

7.بهترین کلاس های آموزش نقاشی در اینترنت است

همیشه بیاد داشته باشید که در عصر مدرن زندگی ما اینترنت مهمترین منبع برای یادگیری و آموزش است.جهت ارتقا در تکنیک های نقاشی و طراحی و یافتن کلاس های آنلاین نقاشی و طراحی به صورت روزانه در سایت های معتبر جستجو کنید.بسیاری از آموزش ها و کلاس های مجازی نقاشی به صورت رایگان و با کیفیت بسیار مناسبی ارایه می شود همچنین دوره های آموزش نقاشی و طراحی توسط اساتید برجسته در قالب فیلم های آموزش تکنیک های پایه و پیشرفته نقاشی و طراحی وجود دارد.این پکیج های آموزش نقاشی و طراحی مناسب برای افرادی است که نمی توانند به دلیل مشلات شخصی به صورت حضوری در کلاس های نقاشی شرکت داشته باشند.برای مثال شما می توانید از وبسایت های معتبری مانند آپارات در ایران و سایت یوتیوب به صورت جهانی از آموزش های نقاشی استفاده نمایید.

8.یک باشگاه نقاشی جذاب و حرفه ای ایجاد کنید

در دنیا علاوه بر وجود باشگاه های رایجی مانند باشگاه کتاب خوانی , باشگاه های نقاشی و طراحی نیز وجود دارند.شما به همراه دوستان علاقه مند به نقاشی می توانید هسته مرکزی یک باشگاه نقاشی را تشکیل دهید.برای مثال Linda Pippins یکی از افرادی است که معروف ترین باشگاه نقاشی جهان را ایجاد کرده است که جلسات نقاشی این باشگاه هر ماه یکبار در مکانی مشخص برگزار می شود.در این جلسه تعداد زیادی هنرمند نقاش و طراح دورهم جمع می شوند و به نقاشی و خلق اثر هنری می پردازند.در پایان نوبت به نقد و انتقاد آرامی از آثار یکدیگر می رسد.بسیاری از افرادی که در این باشگاه نقاشی شرکت می کنند بر این باور هستند که هنر نقاشی را می توان یک روش درمان برای امراض روحی تعریف کرد.آن ها بر این باور هستند که انسان ها می توانند تمامی مشکلات روحی و استرس های روزمره زندگی خود را با حرکت قلم بر بوم نقاشی رها کنند و امروزه هنر درمانی به عنوان یکی از موثر ترین روش های درمانی توسط دانشگاه های علوم روان شناسی جهان تایید شده است.در خصوص Art Therapy و مزیت های آن در این سایت مفصل توضیح داده شده است که شما عزیزان در صورت علاقه مندی به موضوع هنر درمانی می توانید به این مقالات در سایت گالری پناه مراجعه نمایید.امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شود

تالیف و ترجمه: مصطفی بنایی

نقاش : فرحناز پناه